Amerikalı ateist gruptan kışkırtıçı ilan: Neşeni koru, efsaneden kurtul

Amerikalı ateist gruptan kışkırtıçı ilan: Neşeni koru, efsaneden kurtul

‘Amerikalı Ateistler’ isimli bir grup Christmas öncesi New York’un ünlü Times Meydanı’nda astıkları ilanda neşenin sembolü olarak Noel baba ve gerçek olmayan efsanenin sembolü olarak da Hz. İsa’yı gösterdi.

Grup pek çok Hristiyan’ın Christmas dönemini keyifli geçirmek için ateist olduğunu kendine itiraf edemediğine inanıyor.

Sezonun (Chirstmas) gerçek güzelliğinin ailelerin sevdikleri ile zaman geçirmesi olduğunu ifade eden grubun İletişim Direktörü Teresa MacBain “Geçmişin Tanrıları ile yapabilecek birşeyimiz yok.” dedi. MacBain, bu güzel sezona din işlerini karıştırılmaması gerektiğini söyledi.

Amerikalı Ateist Grubu Başkanı David Silverman ise pek çok Hristiyan’ın aslında ateist olduğunu ama  aileden gelen dini devam ettirmek istediklerini ifade etti. Silverman “Tanrının efsane olduğunu kabul ediyorsanız, kendi kendinizi hristiyan olarak görüp yalan söylemenize gerek yok. Bu dönemde efsanesiz de mutlu olabilirsiniz” ifadelerine yer verdi.

Her yıl Aralık ayında benzer bir ilan adan kurumun geçtiğimiz yılki afişini 37 milyon Amerikalının okuduğu bildirildi.

Afişin görmezden gelinmesini isteyen bir papaz ise sadece basit fikirli insanların Hz. İsa’yı ‘hayal mahsulü efsane’ kategorisine koyabileceğini ifade ederek tepki gösterdi.

Söz konusu afiş 10 Ocak’a kadar Times Meydanı’nda asılı kalacak.o-AMERICAN-ATHEISTS-CHRISTMAS-BILLBOARD-570

(ZamanAmerika)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?