Amerikalı profesör Chicago’da çini sanatını anlattı

Amerikalı profesör Chicago’da çini sanatını anlattı. Prof.  David R. Evans çini tasarımlarının anlamlarını anlattı.

Amerikalı profesör Chicago’da çini sanatını anlattı

Iowa Buena Vista Üniversitesi Akademik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı David R. Evans çini tasarımlarının anlamlarını anlattı.

Chicago’da faliyet gösteren Türk-Amerikan Derneği (TASC) geçtiğimiz günlerde ‘Kültürlerarası anlayış ve dostluğun bir yolu olarak geleneksel Türk sanatı” adlı bir konferans düzenledi.

Amerikalı profesör Chicago'da çini sanatını anlattı

Iowa Buena Vista Üniversitesi Akademik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı David R. Evans programa ana konuşmacı olarak katıldı.

Koyu bir Türkiye hayranı olduğunu belirten Evans, kültürlerarası anlayış ve hoşgörüde sanatın öneminin büyük olduğuna değindi.

Iowa‘dan getirdiği çini koleksiyonunun bir bölümünü sergileyen Evans katılımcılara çini tasarımlarının anlamlarını açıkladı.

Evans, “Çini her şeyiyle çok hoşuma gidiyor. Türkiye’ye her gittiğimde eşim ile birlikte mutlaka Kütahya’ya uğruyoruz. Orada muhteşem çiniler var” diye konuştu.

Chicago Türk Amerikan Derneği yöneticisi Muhittin Er, kültür ve dostluk elçisi olarak adlandırdığı David Evnas’a çini bir tablo hediye ederek kültürlerarası dostluğa, karşılıklı anlayış ve hoşgörüye katkılarından dolayı teşekkür etti.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?