Amerikalı Yazar ‘Türkiye Özel Bir Ülke’

Amerikalı Yazar 'Türkiye Özel Bir Ülke'

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu ve ATC Anadolu Travel ortaklığı ile gerçekleşen ” Amerikalı Yazar Judy Ayyıldız Bizlerle” programı, New York’ta yapıldı.

Eski Kongre Üyelerinden Michael McMahon,TADF Başkanı Ali Çınar, Türk Hars Birliği Başkan Danışmanı İbrahim Kurtuluş,  GS USA Yönetim Kurulu Üyelerinden Suat Günderen, FB USA Yönetim Kurulu  Üyelerinden Cüneyt Gürkan,  Dernek Temsilcileri ve birçok Amerikalı konuğun katıldığı program yaklaşık iki saat sürdü.

Program başlamadan önce, Türkiye’de artan terör olayları nedeni ile kaybedilen şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Remzi Kitabevi tarafından basılan ve İngilizce’de “Forty Thorns” ismiyle yayınlanan “Kırk Diken” isimli kitabın Amerikalı yazarı Judy Light Ayyıldız, “Romanın kahramanı benim kaynanam Adalet Hanım ama ben sadece onun hikayesini değil bir ülkenin hikayesini anlatmak istedim” diye konuştu.

Yazar Ayyıldız, İstiklal harbinde yaşananları anlatan kitabında,  son yüzyıl içinde Türk insanı’nın, Türk ailesi’nin sosyal ve tarihsel olaylar içerisinde yerini ortaya koyduğunu belirtti. 7 yıllık bir araştırma ve emek sonucu kitabı bitirdiğini söyleyen Ayyıldız, Türkiye’ nin kalbinde farklı bir yeri olduğunu da dile getirdi.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, ülkemizin tanıtımına katkıda bulunan her türlü sosyal ve kültürel etkinliğe destek olmaya devam edeceginide belirtildi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?