62.9 F
Los Angeles
31 Mart 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaAmerikan Hükümeti Kapısına Bir Süre Daha Kilit Vurmayacak

Amerikan Hükümeti Kapısına Bir Süre Daha Kilit Vurmayacak

Amerikan Senatosu’nun Demokrat ve Cumhuriyetçi partili üyeleri, federal hükümete ek ödenek sağlanması konusunda uzlaşmaya vararak, devletin Cuma günü kapılarına kilit vurulmasını bir kez daha engelledi.

Mali yılın sonu olan 30 Eylül Cuma günü yeterli ödenek sağlanamazsa federal hükümetin faaliyetleri duracaktı.

12’ye karşı 79 alınan kararla federal hükümete ek ödenek sağlandı, ancak bu geçici önlem yalnızca 18 Kasım’a kadar devletin işlemesine yetebilecek. Demokrat ve Cumhuriyetçi politikacılar, devlet harcamaları, bütçe açığı ve vergiler konusundaki tartışmalarını perde arkasından devam ettiriyor.

Demokrat Parti’nin kontrolündeki Senato, Temsilciler Meclisi’nde ek harcamalarla ilgili alınan kararı reddetmişti. Temsilciler Meclisi’ni kontrol eden Cumhuriyetçi Partililer, ek ödeneği Demokratların önem verdiği bazı programlarda önerdikleri kesintilerle çıkarmıştı.

Kongre’de bütçe konusundaki anlaşmazlık, kasırga ve deprem gibi doğal afet yaşanan bölgelere gönderilecek yardımları da tehdit ediyor. Federal hükümete bağlı Acil Durum Yönetim Dairesi Cuma gününe kadar yetecek ödeneği olduğunu açıklamıştı.

Başkan Obama California’da yaptığı açıklamada Kongre’deki ideolojik farklılıkların Amerikan hükümetinin işleyişini ve sorunlara çözüm arayışını engellediğini savundu. Başkan, Kongre’den sorumlu davranmasını istedi. (VOA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,403BeğenenlerBeğen
16,217TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın