Amerikan Kongre Üyesi Himes’dan Young Turks Başkanına Mektup

Amerikan Kongre Üyesi Himes'dan Young Turks Başkanına Mektup

Amerikan Kongre Üyesi Himes: Türkiye’ye PKK konusunda destek son derece önemli.

Amerikan Kongre Üyesi Himes, Young Turks-Genç Türkler Başkanı ve TADF İcra Kurulu Üyesi Tulga Tekman’a yolladığı mektubunda; PKK’nın bir terör organizasyonu olduğunu belirterek, ABD’nin resmen PKK’yı terör organizasyonu olarak sınıflandırdığını hatırlattı. Ocak 2011’den beri 700 kişinin ölümüne neden olduğunu belirttiği mektubunda, ABD’nin mütteffigi Türkiye’ye, Predator uçaklarını terörle mücadele için temin ettiğini belirtti.

Amerika’nın her türlü istihbarat bilgisini paylaştığını söyleyen Himes, bu konuda daha çok yardım ve desteğin yapılması için de elinden geleni yapacağının sözünü verdi. PKK aleyhinde 772 nolu yasa tasarının gündemde olduğunu belirterek, bu tasarıyı destekleyeceğini söyledi. Himes, PKK’nın Türkiye olduğu kadar Amerika’nın da ortak düşmanı olarak sayıldığını belirterek, her zaman Türk-Amerikan toplumu ile beraber olduğunun mesajını verdi.

Genç Türkler Başkanı ve TADF İcra Kurulu Üyesi Tulga Tekman, Amerikan Kongre üyelerinin eğitilmesi ve bu konuda Türkiye’nin hassasiyetinin bilinmesi için bu tür çalışmaların önemli olduğunun altını çizdi. Ayrıca, Connecticut eyaletinde, 29 Ekim Bayramı için kutlama bildirileri ile Wall Street’te Bayrak Çekimi yapacaklarını belirten Tekman, Türkiye karşıtı yayın yapan yabancı basına her zaman tepki göstereceklerini dile getirdi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?