Amerikan Liseleri mezunları Pera Soho’da buluştu

New York ve Türkiye’de yaşayan Amerikan Lisesi mezunları ve mensupları bir araya geldi.

Öceki akşam Manhattan’ın seçkin mekanlarından olan Pera Soho’da yaklaşık 120 kişiden oluşan eski ve yeni öğrencileri bir arada buluşturan Amerikan Liseleri Mezunlar Derneği kurulduğu günden bu yana ilk kez böylesine büyük bir organizasyona imza attı.

Dernek Başkanı Hakan Özakbaş bir konuşma yaptı:

“Amerika’da “Ivy League” olarak bilinen ve verdikleri kaliteli eğitimle ünlenen hepimizin isimlerini sıkça duyduğu Harvard, Yale, Cornell gibi üniversiteler aslında verilen eğitim kadar mezunların arasındaki eşsiz dayanışması ile öne çıkıyor. Biz İzmir Amerikan, Tarsus Amerikan, Üsküdar Amerikan mezunları olarak ABD’de çatısı altında toplanacağımız muhteşem bir açılım derneği yarattık. Adı,FABSİT, “Friends of American Board Schools in Turkey”. Hedeflerimiz çok büyük. Bu tarz buluşmalar ile amacımız sadece kendi aramızda değil, ABD’de yaşıyan Türkler olarak kişisel ve profesyonel anlamda dayanışmaya destek olmak. New Yorktaki Universitelerden mezun olmak üzere olan tüm kardeşlerimizi de bu önemli organizasyona davet ettik. Bu zor ekonomik iklimde bu tarz organizasyonlar ile onlara iş olanakları sağlayabiliriz”.

Mehmet Lütfi Kırdar da gecedeydi

Pera Soho’da yapılan Amerikan Lisesi mezunları gecesinde FABSİT ve VieVite adlı şarap markası gecenin sponsorluğunu üstlenirken, ayrıca geceye destek verenler arasında New York Türk iş Adamları Derneği ve FORUM Derneği Başkanlığını yapan Mehmet Lütfi Kırdar da (Lütfi Kirdar’in torunu) vardı.

Goldman Sachs, JP Morgan, Deloitte gibi şirketlerinin üst düzey yoneticileri de geceye katılanlar arasındaydı.

Gül Özdemir, Tunç Döker, Aydın Kadaster ve Emel Dilek

Mehmet Kırdar, Hakan Özakbaş, Tunç Döker ve Selim Sulos

Selim Sulos, Mehmet Kırdar ve Hakan Özakbaş

USASABAH – Eren Abdullahoğlu / NEW YORK

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?