AMERİKANIN BİLEĞİNİ BÜKTÜK

Alaturkaonline Özel Haber –Dünya Bilek Güreşi Federasyonu 32. Dünya Bilek güreşi şampiyonası 4 Aralık -12 Aralık tarihleri arasında Mesquite Nevada’ da yapıldı. On tanesinin bedensel engelli sporcularımızın oluşturduğu toplam yirmi dört sporcumuz ülkemizi başarıyla temsil etti. Toplam 22 Madalyayı ülkemize kazandırdılar. Süreyya Ayçe ve Mustafa Dinleyici Dünya Şampiyonu olarak altın madalyayı ülkemize kazandırdı.

Bedensel engelliler de: 60 kilo ve artıda Mehmet Kaya ikinci, 75 kiloda Gökhan Seven üçüncü, 90 kilo ve üstünde Süreyya Ayçe birinci, 60 kiloda Macide Üzülmez üçüncü, 90 kiloda Ömer Aydın üçüncü, doksan kiloda Mustafa Dinleyici birinci oldu.

80 kilo ve üstünde Arif Ertem ikinci, 45 kiloda Berna Yeşildal ikinci, 50 kiloda Seval Yalçınkaya ikinci, 50 kiloda Deniz Coşkun üçüncü, Arzu Dönmez 55 kiloda üçüncü, Mehmet Ali Uzun 60 kilo erkeklerde ikinci, E. Serhat Arslan 65 kiloda ikinci, Ferit Osmanlı 110 kiloda ikinci oldu.

Bedenseller engellilerde 39 ülke arasından Milli Takımımız ikinci olurken, Rusya birinci Brezilya üçüncü oldu. 50 kişilik tam takımdan oluşmasına rağmen Amerika bu sınıfta dereceye giremedi.

Milli Takım anterenörü Şener Arslan diğer ülkelerinin tam takım olarak şampiyonaya katıldıklarını, oysaki Milli Takımımıza yeterli bütçe ayrılmadığından dolayı yarışmaya tam takım katılamadıklarını söyledi. Rusya takımının toplam 90 kişide oluşmasına karşın, Milli takımımız 24 sporcumuzdan oluşuyordu. Dereceye girebilecek diğer sporcularımız kaynak sıkıntısından dolayı sponsorda bulamadıkları için şampiyonaya katılmadıklarının bu şartlarda şampiyon olmalarının zor olduğunun altını çizdi.

Son olarak da bükemediğin eli öpeceksin diyen Şener, başarının yolu çok çalışmadan değil yeterli antreman ve dinlenmeden geçer diyerek dinlenmenin önemini vurguladı.Şener, 2011 de Antalya’da yapılacak Avrupa Şampiyonasına tam takım olarak katılabilecekleri için bu kez takım olarak dünya şampiyonu olmaya söz verdi.

Seda Gayretli
www.alaturkaonline.com

Önceki haberERMENİ DAVASINDA ADLİ SÜREÇ SİYASALLAŞTIRILDI
Sonraki haberGaz sıkışması?!
Trabzon Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okudu. 2004 yılında Hollanda da uluslarası kurgusal dava yarışmasında 3 takım arkadaşıyla Türkiyeyi temsil etti. Fakülte yıllarında AUHF`nin geleneksel mizah dergisi Ceride-i Kantar da yazdı ve karikatürler çizdi. 2006 yılında mezuniyetinden hemen sonra İstanbula taşınarak İstanbul Barosuna kaydolarak İstanbul Üniversitesinde özel hukuk ana bilim dalında yüksek lisansa başladı. 2009 Nisan ayına kadar değişik uluslarası burularda danışmanlık ve avukatlık yaptı. 2009 Nisan ayında devlet bursuyla New Jerseyde 3 aylık hızlandırılmış dil kürsünün akabinde 2009 Eylülde UCLA School of Law da LL. M. mastera başladı. Masterini tamamladıktan sora bir süre sonra yine Türkiyede şirket avukatlığı yaptıktan sora tekrar Amerikaya dönerek Golden Gate University School of Law da doktora eğitimine başladı. Tez aşamasına geçtikten sonra Amerikada bir büroda staj yaptıktan sonra İsviçrede 6 ay süresince Birleşmiş Milletler Fİkri Haklar Örgütü için wipo lex projesinde Türkiye dahil olmak üzere 7 diğer ülkenin hukuk databaşını hazırladı. Fikri haklar, temiz enerji hukuk, teknoloji transferi ve medeni hukukla ilgilenmektedir. Yüzme, basketbol ve atletizm lisansı sahibidir ayrıca 3 yıl yüzme hocalığı yapmıştır. Akıcı İngilizce, orta düzeyde Almanca başlangıç seviyesinde Fransızca, Rusça ve Arapça bilmektedir.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?