Amerika’nın ilk Türkçe Rehberi Alaturka Guide Basıldı

Alaturka Guide - Turkish American Business DirectoryAmerika’nın ilk Türkçe Rehberi Alaturka Guide Basıldı. Amerika’nın ilk Basılı Türkçe Rehberi Alaturka Guide Los Angeles Edition basıldı.

Amerika’nın ilk Türkçe Rehberi Alaturka Guide Basıldı

Amerika’nın ilk Basılı Türkçe Rehberi Alaturka Guide Los Angeles Edition basıldı. Ziyaret ettiğiniz Türk işyerlerinden istemeyi unutmayın.

Amerika’nın ilk Türkçe İnternet Gazetesi Alaturka Online , Amerika’daki Türk toplumununa hizmet etmeye devam ediyor.

Amerika’ya gelen fakat Türk İşletmelerine, derneklere, kurumlara ulaşmakta güçlük çeken vatandaşlarımız için ALATURKA GUİDE Los Angeles Edition basıldı.

Çok yakında New York Edition‘un da basılacağı müjdesini veren Alaturka Online CEO’su Evren Uğurbaş “ Amerika’ya yeni gelen Türklerin yaşadıkları zorlukları biliyoruz, Biz bu zorlukları sadece tespit etmekle kalmadık, gücümüz yettiği ve vakti geldiği zaman onları çözmek için çalışmalar yapmayı kendimize görev bildik” dedi.

Alaturka Guide 2013

Alaturka Online‘ın da bu şekilde yayın hayatına başladığını belirten Uğurbaş, “Benim gerçek mesleğim İnşaat Mühendisliği,  İnşaat Şirketim var ve geri kalan bütün zamanımda bu işleri yürütüyorum, Öğrenci olduğum yıllarda, Amerika Türk Toplumunda önemli bir eksik olarak gördüğüm iletişim, haberleşme ağını kuvvetlendirmek için Alaturka Online’i kurmuştum.

Bu işe çok emek ve gönüllü zaman harcıyorum, mesleğimi gazetecilik sananlar oluyor. Alaturka Online o kadar büyüdü ve o kadar çok takipçisi var ki gönüllü çalışma ve gayretle böyle bir başarı yakalamak harika bir duygu.” dedi.

Alaturka Guide‘i Hollywood‘un ünlü görsel tasarımcısı aynı zamanda Alaturka Online Genel Yayın Yönetmeni Burak Yarkent tasarlardı.

Uğurbaş gibi Burak Yarkent”in de başka bir işi var. Yarkent, bir tasarım şirketinde üst düzey yönetici.

Türk toplumuna hizmet etmekten büyük keyif duyuyoruz. Yıllardır hiçbir karşılık beklemeden yaptığımız çalışmalar ortada. Uykusuz geçen gecelerde hep tek amacımız oldu Türk toplumuna daha fazla ve daha iyi hizmet, Alaturka Guide da bu hizmetlerimizi bir üst boyuta çıkardığımız yeni bir çalışma.. Alaturka Guide Los Angeles, New York, Miami, Washington baskılarını da çıkarmayı hedefliyoruz.Türk Toplumu nerdeyse ve nerde bize ihtiyaç varsa orda olacağız” dedi.

Alaturka Guide 2013 2

Alaturka Online Teknoloji Editör‘u ve aynı zamanda Alaturka Guide Proje Yöneticisi Merve Yurdacan da Güney Kaliforniya Üniversitesi Kimya Bölümünde Doktora Öğrencisi.. 

Yurdacan “Günlük koşturma çalışma sonrasında dinlemek yerine ekip olarak çalışmayı tercih ediyoruz. Belki sevdiklerimize çok vakit ayıramıyoruz ama yapmaya çalıştığımız projenin amacı ve önemi bizi mutlu ediyor. Amerika’ya yeni gelen birisinin bu guide sayesinde birçok sorununa kolayca çözüm bulacak olması, aynı zamanda da Amerika’daki Türk işyerlerini desteklememizin düşüncesi bizi ayakta tutan ve daha çok çalışmaya iten tek amaç.” dedi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?