Amerika’ya Türk Üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından Türkevi’nde düzenlenen programa katıldı.

Programda konuşan Yücel, eğitim sektörünün her alanında çalışmalar yaptığını belirterek, ABD’nin yüksek öğretim alanındaki önemine işaret etti. Halen 30 civarında Amerikan üniversitesi ile ilişki içerisinde olduğunu anlatan Yücel, “Bahçeşehir Üniversitesi-Uğur Eğitim Kurumları olarak, Washington’da açtığımız Harriet Fulbright College’i burada üniversiteye dönüştürmek istiyoruz. Biz ABD’de üniversite açmak istiyoruz. Biz ABD’de kendi gücümüzü ispatlamak istiyoruz. Eğer böyle önemli alanlarla ilgili birşeyler yapabilirsek bizi dikkate alırlar” dedi.

Yücel, ABD’deki Türklerin daha iyi noktalarda olması gerektiğini belirtti.

ABD’de 300 bine yakın Türkün yaşadığını ifade eden Yücel, “Bu insanları bir araya getirecek organizasyonlar yapmalıyız. Biz de üniversiteler kurmalıyız. Biz de okullar kurmalıyız. Birlik ve beraberlik içinde daha fazla iş yapmamız, birlik içinde olmamız lazım. Artık ABD’deki Türkler farklı olacak” diye konuştu. (haberaj)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?