Android Market neden öldü

Google, Android Market’i neden Google Play ile değiştirdi? İnternet devinin amacı tam olarak ne?

Google, iki gün önce Andorid Market’i ve Google Music’i ortadan kaldırarak tüm uygulamaları, müzikleri ve oyunları Google Play adı altında toplamaya başladı. Android kullanıcıları, Google Market yerine geçen Google Play uygulamasını kullanmaya başladılar bile.

Bu, basit bir isim/anlam değişikliği gibi görünse de aslında Google’ın senelerde gelişen anlayışının bir işareti. Google’ın bu yeniden tasarlama kararı, uygulamalara daha kararlı bir görünüm kazandırma amacını taşıyor. Tüm Google hizmetlerine yayılan yeni gizlilik ilkeleri de bu değişimin bir parçası ve şirket, her şeyi bir araya getirerek tüketicinin de bundan faydalanmasını istiyor. Örneğin yeni Google Play, tek uygulama ile müzik satın alıp çalmanıza izin veriyor. Geçmişte ise müziği Android Market’ten indirmeniz, ardından Google Music’de çalmanız gerekiyordu.

İsimsiz, ancak konuyla yakından ilgili bir kaynağa göre de bu değişim, kullanıcıya tüm Google ürünlerine yayılan, tek ve kullanışlı bir deneyim sağlamayı amaçlıyor.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?