Android’in temelleri

Android işletim sistemi, akıllı telefonlarda en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri ve Google Play’de (Android Market) yüz binlerce Farklı uygulama ile akıllı telefon kullanıcılarına farklı uygulamaları indirme şansı veriyor. Android, başarılı ve güzel çalışan uygulamaları ile uygulamayı yapan kişiye maddi ve manevi kazançlar sağlıyor. Bu sebeple, Android konusunda yazılımcı ihtiyacı her geçen gün artıyor.

Ülkemizde Android işletim sistemi Milli Eğitim Bakanlığının FATİH projesiyle birlikte büyük önem kazandı ve bu konuda yazılımlara/yazılımcılara daha da çok ihtiyaç duyulmaya başlandı.

Tamamen yenilenmiş ve gözden geçirilmiş 2. baskısını yapan kitap, Android SDK’nın temelinden başlamış ve Facebook / Google+ – Android bağlantısı gibi ileri konuları da içermektedir. Konular anlatılırken ekran görüntüleri eşliğinde çok sayıda örnek verilerek konunun ve farklı uygulamaların daha rahat anlaşılması amaçlandı. Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş ikinci baskıda, mikrofon kullanımı, ses tanıma, metin yazma gibi gerekli ve önemli birçok yeni konu da eklendi.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

– Android Programlama Temelleri

– Emülatör Kullanımı

– Android–UI

– SQLite

– Content Provider

– Arka Plan Programları

– Ses Tanıma

– SMS

– Multimedya

– Facebook

– Google+

– Google App Invento. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?