Ann Arbor iftari Amerikalı ve Türkleri biraraya getirdi

ann harbor iftar programi

Ann Arbor iftari Amerikalı ve Türkleri biraraya getirdi. Michigan Türk Amerikan Derneği(TASM)’nin organize ettiği iftar Amerikalı ve Türkleri biraraya getirdi.

Ann Arbor iftari Amerikalı ve Türkleri biraraya getirdi

Michigan Türk Amerikan Derneği(TASM)’nin organize ettiği “Neighborhood & Friendship İftar Dinner” programı, Michigan’ın Ann Arbor şehrinde yaşayan birçok Amerikalı ve Türkleri biraraya getirdi.

University of Michigan‘da gerçekleştirilen iftara, öğretim üyelerinden, doktora öğrencilerine, çevre hastanelerde görevli doktorlardan, Ann Arbor iş dünyasına yaklaşık 60 kişi katıldı. Farklı kültür, dil, din ve değer yargılarına sahip insanları biraraya getiren iftar, dostane bir havada geçti.

Amerikalıların çoğunluğu ilk kez bir iftar sofrasında yer almanın heyacanını yaşadı.

ann harbor iftar programi 2

Tüm misafirler oldukça zengin ve leziz bir iftar menüsünün bulunduğu yemeğe akşam ezanı ile başladı.Programda, University of Michigan Biyofizik doktora öğrencisi Ziah Dean, “Ramadan & İftar” temalı bir sunum yaptı. Ramazan’ın fiziksel,ruhsal, manevi, sosyal boyutlarını ve oruç tutmanın sağlık açısından faydalarını katılıcımlarla paylaştı. University of Michigan Genetik Departmanı öğretim görevlisi Prof.Stephanie Bielas, programa katılmaktan dolayı mutlu olduğunu, ramazan ve iftar ile ilgili yeni bilgiler öğrendiğini ve iftar sofrasındaki muhabetten çok hoşlandığını getirdi. Chimetric Şirketi başkanı Dr.Stanley W. Driskell ise, kendisi için bu iftar programının çok güzel bir deneyim olduğunu, atmosferden çok memnun kaldığını dile getirdi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?