Anonymous’u destekleyen yandı

Anonymous’un “hack’leme aracını” indirenler, bakın başlarına nasıl bir dert almış olabilirler.

Hacker’lar, Anonymous hacker topluluğunun destekçilerini kandırarak Zeus botnet’ini yüklemelerini sağladılar. Zeus botnet’i, PC’lerden kullanıcı adları, parolalar, kredi kartı detayları gibi bilgileri çalabilen bir yazılım.

Hacker’lar, Symantec’e göre bu işi popüler bir DDoS (hizmeti engelleme) saldırısı aracınını değiştirerek yaptılar. Değiştirilen araç, kullanıcıları Zeus bot Trojan’a yönlendiriyordu. “Slowloris” adlı DDoS aracı, Anonymous tarafından ABD Adalet Bakanlığı’na, RIAA’ya ve MPAA’ya yapılan saldırılarda kullanılmıştı.

Symantec ise kim olduğu bilinmeyen hacker’ların PasteBin’de yayınlanan mesajı değiştirerek, bağlantıyı Slowloris’in trojan’lı sürümüne nasıl yönlerdirdiğini blog’unda anlattı. Symantec, bu bağlantının 550.000 takipçisi olan “YourAnonNews” adındaki Twitter hesabında yayınlandığını ve bunun bağlantının yayınladığı yerlerden sadece bir tanesi olduğunu söylüyor.

Symantec, Anonymous “hacktivism” hedeflerine olan saldırılara katılmanın sadece yasaları çiğnemediğini, bu sırada kullanıcının banka ve e-posta detaylarının da çalınabileceğini de söyleyerek kullanıcıları uyardı.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?