Anonymous’un yeni hedefi neo-Naziler

Bu güne kadar internette binlerce siteyi hedef alan hacker grubu Anonymous, ABD’den Almanya’ya dünya çapında Neonazi grupların destekçi ve sempatizanlarının isim listelerini yayınlamaya başladı.

Hacker sitesi, dünya genelinde Neonazi yanlılarını hedef alan, “Yıldırım Harekâtı” (Operation Blitzkrieg) adını verdiği kampanya başlattı. 18 Aralık 2011 tarihinde nazi-leaks.net adresini açan Anonymous grubu, ABD’den Almanya’ya dünya çapında Neonazi grupların destekçi ve sempatizanlarının isim listelerini bu platformda yayınlamaya başladı.

Anonymous’un aylar öncesinde Neonazi gruplara karşı internet üzerinden yaptığı mücadele çağrısı üzerine harekete geçen hackerların vurduğu hedefler arasında Alman Nasyonal Demokrat Parti’nin (NPD) de bulunduğu belirtildi.

Deutche Welle, aşırı sağcı grupların alışveriş ettiği Thor Steinar gibi hazır giyim mağaza zincirleri ile NPD’ye yakın görüşleriyle tanınan “Junge Freiheit” (Genç Özgürlük) isimli haftalık derginin de hacker saldırıların hedefi olarak seçtiğini bildirdi.
AŞIRI SAĞCILAR SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Nasyonal Demokrat Parti sözcüsü Frank Franz, nazi-leaks.net adresinde yayınlanan ve partilerine ait olduğu ileri sürülen verileri incelemeye devam ettiklerini, sitelerin hacklenmesini suç eylemi olarak gördüklerini ilgili kurumlara başvuracaklarını bildirdi.

Berlin’de yayınlanan “Junge Freiheit” (Genç Özgürlük) isimli haftalık derginin yöneticilerinden Felix Krautkrämer, nazi-leaks.net adresinde yayınlanan isim listesi nedeniyle, “kimliği belirsiz kişi veya kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını” söyledi.

Listenin dergilerine yazılarıyla katkıda bulunan kişilerden oluşmadığını belirten Krautkrämer, “bir kısmı, zaman zaman görüşlerine başvurduğumuz, söyleşi yaptığımız kişiler” dedi.

NPD’ye ait yaklaşık 25 web sitesi geçen yılın mayıs ayında hacker’ların hedefi olmuş, polis eylemle ilgili birçok şüpheliyi gözaltına almıştı.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?