53.6 F
Los Angeles
2 Nisan 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaAntakya Medeniyetler Korosu Amerika’ya geldi

Antakya Medeniyetler Korosu Amerika’ya geldi

Antakya Medeniyetler Korosu Amerika’ya geldi
Katıldıkları ulusal ve uluslararası organizasyonlarda Hatay ve Türkiye’yi temsil eden, üç semavi dinin temsilcilerinden yaklaşık 130 kişinin oluşturduğu Antakya Medeniyetler Korosu, konser vermek üzere Amerika’ya geldi.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, yaptığı yazılı açıklamada, ”Medeniyetler Korosu”nun Hatay ve Türkiye için iftihar vesilesi olduğunu bildirdi.

Lekesiz, Hatay’ın 7 bin 500 yıllık tarihi ve kültürel birikimi ile oluşturduğu ve hiçbir ayrım gözetmeksizin insanı sevmek anlayışı üzerine kurulu bir medeniyet havzasını temsil eden topluluğun, Hatay insanının hoşgörüsünün bir yansıması olduğunu vurguladı.

Antakya Medeniyetler Korusu’nun ilin engin sevgi ve kardeşlik anlayışını, müziğin evrensel dili aracılığıyla tüm dünyaya ilettiğini belirten Lekesiz, şöyle devam etti:

“İnsanlık tarihinin ortak kaderini paylaşan, farklı inanç ve kültürlerden vatandaşlarımızın bir araya gelerek kurdukları koromuz, ülkemizin tüm renklerini büyük bir ahenk içerisinde yansıtıyor. Koromuz, farklılıklarını bir zenginlik unsuruna dönüştürmeyi günlük hayatın bir parçası haline getirmiş, yıllardır mensubiyet ayırımı yapmadan iç içe olmayı, varlığının anlamı gibi özümsemiş insanımızın beraberliğinin simgesidir.”

Antakya Medeniyetler Korosu’nun Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği ve Hatay Valiliği desteği ile 27 Kasım Salı günü Houston Howard Theatre’da ve 30 Kasım Cuma günü de Amerikan Kongre Merkezi’nde  bir konser vereceği bildirildi.

Üç semavi dinin temsilcilerinden yaklaşık 130 kişinin oluşturduğu Antakya Medeniyetler Korosu, Arapça, Türkçe, İbranice, İtalyanca ilahi ve şarkılar söyleyerek tüm dünyaya barış, dostluk ve hoşgörü mesajları veriyor.

(ZamanAmerika)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,406BeğenenlerBeğen
16,211TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,713TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın