Apple’ı uyardı: iTV’den uzak dur

Akıllı televizyonlar üzerine yoğunlaşan Apple’ın iTV ismini kullanma ihtimaline karşılık İngiliz televizyon kanalı yazılı bir açıklama yaptı ve iTV isminin kendilerine ait olduğunu duyurdu.

Steve Jobs’ın ölmeden önce gerçekleşmesini istediği büyük hayallerinden biri şirketin geliştireceği yeni nesil TV’leri görebilmekti. iPhone, iPad ve iPod’lar ile etkileşimli olarak çalışabilmesi beklenen yeni Apple televizyonunun isminin diğer Apple ürünlerinde olduğu gibi başına “i” almak suretiyle iTV olma ihtimali de oldukça yüksek.

Ancak İngiliz televizyon kanalı ITV, Apple’ı şimdiden uyarmayı ihmal etmedi. ITV isminin kendilerine ait olduğunu kaydeden yazılı açıklamada, Apple’ın yeni nesil akıllı televizyonları için düşündüğü iTV isminden uzak durması istendi.

Yaşanan bu son gelişme üzerine Apple’dan henüz bir açıklama yapılmamış olsa da, iTV ismini kullanacak bir Apple’ın iPad’de olduğu gibi başının derde girme ihtimali epey yüksek görünüyor.

iPAD İSMİ ÇİN’DE APPLE’IN BAŞINI AĞRITIYOR

iPad ismini Çinli bir şirketten satın alan Apple, Çin sınırları içinde iPad ismini kullandığı için mahkemelik olmuş durumda. Mahkeme henüz kararını vermemiş olsa da, Çinli şirket işi biraz daha ileri götürüp Sanayi İdaresi Başkanlığı’na başvurarak iPad’lerin toplatılması için başvuruda bulundu. Neticede iPad’lerin Çinli mağazalardan toplatıldığı haberleri gelmeye başladı. Mağazalar, başlarının ağrımaması için iPad’leri raflardan indirse de, cihazın kar getirdiğini bildiklerinden ve stokları eritmek istediklerinden olsa gerek, el altından, müşterinin talep etmesi durumunda iPad satışı yapılmaya devam ediliyor.

Apple TV markasını halihazırda kullanmaya devam eden Apple’ın iTV dışında yeni bir isim araması gerekiyor; ya da bir şekilde ITV ile anlaşma yoluna gidebilmesi de mümkün elbette.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?