Apple’ın başlattığı dönem bitiyor

Sony Ericsson’dan Sony Mobile markasına geçiş sürecini anlatan Mignot, 5 yıl önce başlayan Apple döneminin kapandığını ve yeni bir dönemin başladığını dile getirdi.

SONY MOBILE’E GEÇİŞ SADECE BİR MARKA DEĞİŞİMİ DEĞİL

Sony Ericsson’dan Sony Mobile markasına doğru bir değişimin olduğunu ve bu değişimin Sony için son derece önemli olduğunun altını çizen Mignot, olayın sadece marka değişikliği olarak algılanmaması gerektiğini ve strateji değişikliğinin söz konusu olduğunu belirtti. Sony gibi büyük bir grubun içinde yer alan Sony Mobile’ın diğer farklı alanlardaki cihazları da bir araya getirdiğini kaydeden Mignot, Sony Ericsson’ın güçlü bir marka olduğunu; ancak Sony Mobile ile çok daha büyük bir dünyayı kullanıcılara sunacaklarını söyledi.

TÜRKİYE SONY İÇİN ÖNCELİKLİ BİR ÜLKE

Akdeniz Bölgesi diye adlandırılan bölgede Fransa, İspanya ve Türkiye’nin Sony için çok önemli ülkeler olduğunu kaydeden Mignot, yeni bir ürünün satışa sunulması söz konusu olduğunda bu üç ülkeden biri olan Türkiye’ye öncelik verdiklerini dile getirdi.

“ANDROID KULLANMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

2012 yılında Android işletim sistemini bugün olduğu gibi cihazlarında kullanmaya devam edeceklerinin altını çizen Mignot, sadece Android’e bağlı olmadıklarını, farklı platformları da değerlendirebileceklerini sözlerine ekledi.

“ERICSSON’IN KORUMASI ALTINDAYIZ”

Özellikle Apple ve Samsung’un da aralarında bulunduğu teknoloji devlerinin patent savaşına da değinen Mignot, Sony Mobile’ın bu savaştan uzak olduğunu ve Ericsson tarafından korunma altında olduklarına dikkat çekti. Zira Sony Mobile, Sony Ericsson ortaklığından kalan patent haklarını halen elinde bulunduruyor.

“APPLE’IN BAŞLATTIĞI DÖNEM BİTİYOR”

5 yıl önce Apple ile başlayan dönemin sonuna gelindiğini dile getiren Mignot, yeni bir dönemin başladığını ve bu dönemde bütünleşmiş ve entegre olmuş cihazların önemli olacağını belirtti. 20-25 yıllık bir sürede bu konu üzerinde Sony ekibi olarak çalıştıklarını dile getiren Mignot, bu dönemi kendilerinin başlattığını söyledi.

İŞTE SONY MOBILE’IN YENİ TELEFONLARI: XPERIA U VE XPERIA P

Yeni ürünlerini Mobile World Congress etkinliği kapsamında dünyaya duyuran teknoloji devleri, dünya genelinden 70 binin üzerinde ziyaretçiyi etkinliğin yapıldığı Barselona’ya çekmeyi başardı. Sony Mobile da bu fuarda iki yeni “oyuncağını” duyurdu. Xperia P ve Xperi U ismini taşıyan bu iki cihazın özellikleri ise şöyle:

Xperia P’nun teknik özellikleri: 4 inç ekran, 540×960 piksel ekran çözünürlüğü, 8 megapiksel dahili kamera, 1080 piksel formatında görüntü kaydı, 16GB hafıza

Xperia U’nin teknik özellikleri: 3.5 inç ekran, 480×854 piksel ekran çözünürlüğü, 4 GB hafıza, 5 megapiksel kamera, 720 piksel formatında video kaydı

Xperia U’nun tavsiye edilen fiyatının 259 euro seviyelerinde olması beklenirken, Xperia P’nin fiyat etiketinin 499 euroyu bulacağı sanılıyor.
[email protected]

https://www.twitter.com/selimozturk. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?