AppStore rekor kırdı

Yılın son haftasında 1.2 milyar uygulama indirilme rakamına ulaşan AppStore kendi rekorınu kırdı.

Mobil uygulama mağazalarının popülaritesi her geçen gün daha da yükseliyor. Özellikle AppStore ve Android Market, yakalanması güç rakamları geride bırakıyor artık. Bu konuda çeşitli istatistiksel veriler yayınlayan şirketler, ilginç sonuçlar ortaya koyuyor.

Son yayınlanan bir bilgiye göreyse mobil uygulama mağazaları yılbaşı tatilinde yoğun olarak ziyaret edilmişe benziyor. Hem AppStore hem de Android Market rekor indirme sayılarına ulaşmayı başarmış. Scroll.com.tr’nin haberine göre 25 – 31 Aralık tarihleri arasında AppStore ve Android Market’ten yapılan toplam indirmeler Aralık ayı ortalamasının %60 üzerinde gerçekleşmiş. Yeni yılda 7 Milyon Android ve iOS işletim sistemine sahip cihaz aktivasyonu yapıldığını düşünürsek bu duruma pek de şaşırmamak gerekiyor.

Peki mobil uygulama mağazalarına en çok hangi ülkelerden ziyaret gerçekleşti ve mobil cihazlarına en çok içerik indiren ülkeler hangileri? Fluerry Analytics’in raporuna göre AppStore ve Android Market üzerinden toplamda en çok içerik indiren ülke açık ara farkla ABD. İkinci sırada ise Çin geliyor. Sadece ABD, toplam indirmelerin %42.3’lük kısmını temsil ediyor.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?