Arap Baharı’nı anlatacaklar

Arap Baharı’nın kadın aktivistleri Türkiye’ye geliyor. Kadın aktivistler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Türkiye’nin kadın gazetecileriyle panelde bir araya gelecek.

İstanbul Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen panelin konusu, “Arap Baharı kadın haklarını nasıl etkileyecek?” olarak belirlendi. Başakşehir Kültür Merkezi’nde yapılacak panele, Mısır Tahrir meydanındaki olaylarda etkin rol alan aktivistlerden gazeteci–yazar Nawara Negm, televizyon sunucusu Gameele İsmail, Müslüman Kardeşler örgütünün kurucusu Hasan El Banna’nın torunu, Kahire Üniversitesi akademisyenlerinden Sanaa El Banna, Yemen’deki değişimleri destekleyen diş hekimi Ranya Al-Gunaid, Mısır, Tunus, Suriye ve Gazze’deki olaylara şahitlik etmiş ABD’li gazeteci Lauren E. Bohn, Türkiye’den ise Sibel Eraslan, Prof. Dr. Edibe Sözen, Işın Eliçin, Sabiha Şenyücel Gündoğar ve Ayşe Böhürler katılacak.. (Hürriyet)

Önceki haberSuriye’de masadayız
Sonraki haberMucize biraderler
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?