Arşın Mal Alan (The Cloth Peddler) Los Angeles’ta Sahnelenecek

LOS ANGELES – Azarbaycan’ın dünyaca ünlü operası, müzikal komedi “Arşın Mal Alan” (The Cloth Peddler) 7 Ekim 2013 Cumartesi günü Los Angeles‘ta, dünyanın en tanınmış opera sahnelerinden biri olan, aynı zamanda 1970’li yıllardan 1990’lara kadar Oscar Ödül Törenleri’ne de ev sahipliği yapmış, Dorothy Chandler Pavilion‘da sahnelenecek.

Bu yıl aynı zamanda 100. yıldönümünü kutlayacak olan, dünyaca ünlü Azeri müzik adamı Uzeyir Hajibeyli imzası taşıyan Arşın Mal Alan (The Cloth Peddler) operasını Los Angeles’daki Azerbaycan Konsolosluğu organize ediyor.

Yapımcılığını, dünyaca ünlü Amerika’lı yapımcı Michael Schnack‘ın yaptığı müzikal komedi, Amerikan Opera Sanatçıları tarafından Azerice sahnelenecek, ve İngilizce’ye çevrilecek. Michael Schnack aynı zamanda Arşın Mal Alan müzikalinin 2006 yılında Viyana’da sahnelenen ve çok beğenilen müzikalin de yapımcılığını yapmıştı.

Müziklerini, Los Angeles’tan özenle seçilen, kalburüstü müzisyenlerin yapacağı müzikal komedi Arşın Mal Alan (The Cloth Peddler) tarihinde ilk defa Amerika’da sahnelenecek.

 

Arsin Mal Alan

 

 

Alaturka Online – Los Angeles/ CA

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?