Artık Türkçe

Kullanıcılar, Google Web Mağazası üzerinden dünya genelindeki uygulamalar ile birlikte artık Türkçe uygulamalara erişebilecekler.

İçerik geliştiriciler ise tasarladıkları Türkçe servisleri Chrome Web Mağazası üzerinden kullanıcılar ile buluşturabilecek. Google Chrome tarayıcısı için tasarlanan Chrome Web Mağazası Türkçe uygulamalar ile fark yaratacak. Türkçe olarak hazırlanan eğlenceli uygulamalar, farklı temalar ve Google Chrome’a özel uzantılara sahip Chrome Web Mağazası’nda ilk etapta Dipnot, NTV, NTV Spor, Trendyol, GolBe, Zargan, Grupanya ve Virgin Radio gibi lokal uygulamalar yer alacak. Artık tüm uygulama geliştiriciler, Chrome Web Mağazası için uygulama ve uzantılar tasarlayabilecekler.

Kullanıcıların kişisel kullanım ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanan Google Chrome Web Mağazası’nda her öğeyi kendi ayrıntılar sayfasında görüntülemek, yorumları okuyup, puan vermek mümkün. Binlerce uygulama, uzantı ve temanın keşfedilebileceği çevrimiçi bir platform olan Google Chrome Web Mağazası, 41 farklı dil seçeneğinde sunuluyor. Google Web Mağazası’nı keşfetmeye başlamak için www.google.com.tr/chrome/webmagazasi adresi ziyaret edilebilir.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?