ATA-DC Kitap Klübü Judy Ayyıldız’la Açılış yaptı

ATA-DC Kitap Klubu Judy Ayyildiz

Washington DC Amerikan Türk Derneği (ATA-DC) Kitap Kulübü, “40 Diken” (Forty Thorns) adlı kitabın yazarı Judy Ayyıldız ile okurlarını bir araya getirdi.

ATA-DC Kitap Klübü’nün açılış aktivitesi olan etkinlik büyük ilgi gördü.

Yaklaşık 40 kişinin katıldığı ve Türk Evinde gerçekleşen programda Judy Ayyıldız samimiyeti ve bilgisiyle katılımcıları derinden etkiledi.

ATA-DC-Kitap-Klubu-Judy-Ayyildizla-Acilis-yapti-4

40 Diken” isimli kitabın, kayınvalidesi Adalet Hanım‘ın hayatı olduğunu söyleyen Judy Ayyıldız , bu kitapta hem kayınvalidesinin hayatını hem de Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş hikayesini anlattığını söyledi.

Kitabın yazmak için 7 sene süren bir araştırma döneminden geçtiğini belirten Judy Ayyıldız , kitabı hem Türkçe hem de İngilizce olarak yayımlayarak dünyanın değişik yerlerindeki okuyuculara ulaşmak istediğini söyledi.

ATA-DC-Kitap-Klubu-Judy-Ayyildizla-Acilis-yapti-2

Kitabin kahramanı kayınvalidesi Adalet Hanım‘ın kitabın basıldığını göremeden vefat ettigini söyleyen Ayyıldız, ” Kayınvalidemle farklı kültürlerden olmama ve farklı dil konuşmama rağmen aramızda özel bir yakınlık oluştu“.dedi. Kayınvalidesinin dindar ama açık görüşlü, medeni, adil, insancıl ve mücadeleci yanının kendisini etkilediğini ve onun hikayesini yazarken Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti konusunda bilgi sahibi olduğunu ve Atatürk’ün evrensel öğretileriyle sadece Türklere değil tüm insanlığa ait bir lider olduğunu vurguladı.

ATA-DC-Kitap-Klubu-Judy-Ayyildizla-Acilis-yapti-3

Katılımcılar daha sonra aldıkları kitapları Judy Ayyıldız‘a imzalattılar ve resepsiyon sırasında kendileri gibi kitapsever diğer katılımcılarla sosyalleşme şansı buldular.

ATA-DC-Kitap-Klubu-Judy-Ayyildizla-Acilis-yapti-5

ATA-DC kitap komitesi üyeleri kitap klübünün gördüğü ilgiden çok memnun olduklarını ve benzeri aktivitelere devam edeceklerini bildirdiler.

ATA-DC-Kitap-Klubu-Judy-Ayyildizla-Acilis-yapti

ATA-DC kitap klübü hakkında daha fazla bilgi almak ve programlara katılmak için [email protected] e-mail adresinden yetkililere ulaşabilirsiniz.

AlaturkaOnline / Washington DC

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?