ATAA Başkanı Kırlıkovalı: “Derin Dinkciler” ‘in Seçmeli Ahlakını Kınıyorum

Şehitler günü için düzenlenen törende konuşma yapan ATAA Başkanı Kırlıkovalı, yurtdışında Ermeni teröristlerce katledilen şehit diplomatlarımızı hatırlatarak “Derin Dinkciler” e karşı adeta savaş ilan etti.

Los Angeles Başkonsolosluğunda şehitler günü için düzenlenen törende konuşma yapan Türk Amerikan Dernekleri Kurulu Başkanı Ergün Kırlıkovalı, yurtdışında Ermeni teröristlerce katledilen şehit Diplomatlarımızı ve PKK tarafından şehit edilen öğretmenlerimizi de unutmadı.

Kırlıkovalı, medeniyetin göbeği diye adlandırılan Amerika’da üstelik, Los Angeles gibi bir şehirde, Ermeni teröristlerce diplomatlarımız şehit ediliyor, ama bu teröristlerin bırakın cezalandırılmasını veya dışlanmasını, neredeyse ödüllendiriliyorlar. Kahraman ilan ediliyorlar. Biz bunları hep yaşadık. Acılarımızı hep içimize gömdük.

Şimdi Dink için senelerdir koparılan yaygaraları duydukça bu eski acılarımız tekrar depresiyor. İnsaf denme bir şey var, değil mi? Bu “Derin Dinkciler”den hangisi Türk şehitleri için tek laf etmiştir? Yazmıştır? Gösteri yapmıştır? Karanfil bırakmıştır? Hangisi? Dink’e gelince hatip kesilenler, Arıkan’s gelince suspus. Yakışıyor mu?

Hangi Ermeni ve/veya Amerikalı “Hepimiz Arıkan’ız” yazan pankartlarla yürüdü? diye sordu:

” Türkiye’de, cumhurbaşkanından sokaktaki insanına kadar herkes Hrant Dink’in öldürülmesini nefretle kınadı. Böyle hunharca suikastler, cinayetler tabii ki hiçbir zaman kabul edilemez, ama Derin Dinkciler mesela Tehlirian gibi suikastçiyi övebiliyor. ASALA katillerini ve JCAG komandolarını yok sayıyor. Türkiye’de bunu yapan kendini bilmezler, yargının önüne çıkarılıp, cezalandırıldı. Ama Türk Diplomatlarımızı katleden teröristler, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde, Ortadoğuda ve Ermenistan’da rahat içinde yaşıyorlar. Buna kimse bir şey demiyor? Hangi Ermeni lider Türk diplomatlarının öldürülmesini kınadı? En göze batanım hani nerede “Derin Dinkciler“?

Kırlıkovalı sözlerine şöyle devam etti:

” Her gün “Dink,Dink, Dink…” diye kafa şişirenler acaba kaç Türk diplomatı öldürüldüğü konusunda kesin bir rakam verebilirler mi? Haydi bırakın rakamı, bir tanesinin adını bile hatırlayabilirler mi? Peki Türk diplomatları insan değil mi? Bunlar Türk diye, Müslüman diye unutulması, hor görülmesi mi lazım? Hangi “Derin Dinkci” tek bir tek laf yazmış öldürülen diplomatlarımız için? Peki, şimdi bu “seçmeli ahlak”, sizce ıncıtıcı, kahredici olmuyor mu? Bakın Dink için kitaplar yazıldı, belgeseller yapıldı, burslar verildi, müzeler-anıtlar açıldı, internet siteleri hazırlandı, avukatlar ordusu çalıştı, gösteriler yapıldı, şimdi film bile hazırlanıyormuş… Bunlardan hangi biri benim ölen 33 diplomatımdan birisi için yapıldı? Veya 198 yaralanan diplomatımdan hangisi için bir tek yazı yazıldı? İşte bu nedenlerle, ben bu Dinkcileri, terörizme karşı bir mağduru savunan iyi niyetli insanlar olarak göremiyorum. Bence bunlar Türkiye Cumhuriyetini hedef alan, Türk’e karşı intikam hırsı ile donanmış, kötü niyetli insanlar… Bunlar Dink cinayetini Türkiye Cumhuriyetini her fırsatta kötülemek ve marjinelleştirmek için bir “Derin Dinkciler” platformuna dönüştüren art niyetli, kötü insanlar. Her birisinin canımız Türkiye’miz ile haince bir planı olduğu anlaşılıyor.”

Daha sonra Kırlıkovalı bir karşılaştırma yaptı:

” Düşünün ki Türk katili babası hemen polise teslim etti, ama Arıkan’ı vuran Sasunyan’ı Ermeniler Los Angeles’te güvenli evlerde günlerce gizlediler, beslediler. Bir Amerikalı şahit çıkıp eşkalini vermese, Sasunyan belki de hiç bulunamayacaktı.

Dink’ı vuran yargılandı, şimdi içerde ve pişmanım diyor. Arıkan’ı vuranlardan sadece biri içeride, diğeri Lübnan’da keyif çatıyor. İçerdeki Sasunyan, kendi ifadesiyle, “Bugün çıksa gene Türk vurur” muş. Kindarlığa bakın siz.

Türkiye’de insanlar yürüdü, “Hepimiz Ermeni’yiz” diye pankart bile taşıdı bazı magandalarımız. Burada, Wilshire Bulvar’da bir tek Ermeni yürüdümü?

Hepimiz Arıkan’ız, Hepimiz Türk’üz” diye pankart taşıdı mı? Tam tersi, utanmadan bir de kiliselerinde Sasunyan’ı savunmak için avukat parası topladılar. Biz bunları hep yaşadık.

Şimdi Türkiye’de bazı hainler canımız Türkiye’mize hala utanmadan saldırıyorlar. Dink bahane, asıl hedef Türkiye’miz. Daha ne istiyor bunlar? Gelsinler de Amerika’ya baksınlar bakalım, adalet nasıl oluyormuş. Katil Ermeniler nasıl kahraman yapılıyormuş.”

Yeter artık!

” Ben bugün burada “Derin Dinkciler” e karşı medya savaşı ilan ediyorum; “Derin Dinkciler” artık Türkiye’me dil uzatmasınlar. Türk kurbanlara Ermeniler nasıl davranmış biraz onu hatırlasınlar. Unutmakta ısrar ederlerse, ben varım. Derin Dinkciler’e unuttuklarını memnuniyetle hatırlatırım. Türk düşmanlarına artık ezik-buzuk davranmak yok. O bayrağı yerden, “Derin Dinkcilerin” ayaklarının altından alıp kalbimizdeki en yüksek mertebeye aşacağız. Bunu yapmazsak, yapamazsak, yazıklar olsun güzel Türkiye’mizin yetiştirdiği bana… bizlere! Çanakkale şehitlerime, Atatürk’üme, kurtuluş savaşı şehitlerime, PKK’nın şehit ettiği Mehmetçiğime huzurunuzda söz veriyorum, onların emaneti emin ellerdedir. Türk düşmanları, PKK, Derin Dinkciler, kendisi için adaletten fazlasını isteyen ama başkalarına adaletin “a” sini vermeyen tüm hainler tek tek hezimete uğrayacaklardır. Bu anlamlı günümüzde, tüm şehitlerimize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. ”

Alaturkaonline / Los Angeles

1 YORUM

  1. Bendebu adamdan utaniyorum. Artik nefreti biraksin. Madem turklugunu cok seviyor neden karisi yabanci? Neden turkiyede degil de amerikada yasiyor? Cunku hersey para.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?