ATAA Başkanı Kırlıkovalı’dan Yeni Yıl Mesaji

ataa baskani ergun kirlikovali yeni yil mesaji

ATAA Başkanı Kırlıkovalı’dan Yeni Yıl Mesaji

Türk-Amerikan Toplumunun Çok Değerli Üyeleri,

Tüm olumlu ve olumsuz yanları, acı ve tatlı anılarıyla, koskoca bir 2012 yılını geride bırakıyor, yeni beklentiler, dilekler, ve umutlarla 2013 yılına giriyoruz. Bu vesileyle yeni yılın sizlere, sevdiklerinize, ve tüm insanlığa, huzur, sağlık, refah ve mutluluk getirmesini gönülden diliyorum. 2013 yılının toplumumuza daha fazla sevgi, başarı, mutluluk, dayanışma, hoşgörünün, ve kardeşlik, getirmesini temenni ediyorum.

2012 yılını ATAA (www.ataa.org ) olarak çok yoğun geçirdik. Toplumumuza bilinen lobilerce yapılan karalama kampanyalarına ve yasa tasarılarına defalarca, etkili ve anında yanıtlar verdik.

TABAN, “Öğrenci Açılımı”, “Genç Türkler” gibi kampanyalarla gençlerimize ulaşmaya çalıştık. Yıllık Ulusal Liderlik Konferansımızı Nisan ayında yaptık. Türkiye’ye heyetler gönderdik, Türkiye’den heyetler ağırladık. Amerika’da akademik konferanslarda, festivallerde, sergilerde ve daha bir çok etkinliklerde Türk-Amerikan tarih ve kültür hazinesini başarıyla temsil ettik. Gönüllü çalışanlarımızla her etkinlikte yardımlaşma ve dayanışma ruhunu hep ayakta ve on planda tuttuk.

2013 yılında da ilk hedefimiz ve önceliğimiz, Türkiye’nin dünyada ve Türk-Amerikan toplumunun ise Amerika’da yükselen profilini daha da yukarılara çekmektir. Bu nedenle önümüzdeki yıl otuzuncusunu gerçekleştireceğemiz ATAA Ulusal Liderlik Konferansını, 25-27 Nisan 2013 tarihlerinde, Washington Plaza Hotel, Washington DC’de, Amerika’da faaliyet gösteren, kar amacı gütmeyen, ve demokratik ve saydam bir işleyişe sahip tüm STK ların katılımıyla, inançlarına göre ayırım yapmaksızın, en geniş bir yelpaze içinde sunacağız. Bu nedenledir ki bu konferansa “Amerika’daki ilk Türk Davos’u” denmektedir. Sizi ve ailenizi ve dostlarınızı, Washington DC’nin bir markası haline gelen ATAA Ulusal Liderlik Konferansına bekliyoruz.

Bu düşüncelerle, yeni yılınızı tüm ATAA mütevelli heyeti üyeleri, direktörleri, personeli, üye dernekleri ve bireysel (aidat ödemiş) üyeleri ve şahsım adına tekrar en içten duygularla kutluyor, yeni yılda sizlere ve ailelerinize sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Saygılarımla,

Ergün Kırlıkovalı
Başkan, ATAA
The Assembly of Turkish-American Associations
Türk Amerikan Dernekleri Kurulu
Vasington, A.B.D.
www.ataa.org

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?