ATASC Genel Kurul seçimleri yapıldı

ATASC-2013-Secimleri-yapildi

ATASC Genel Kurul seçimleri yapıldı. Güney California Türk Amerikan Derneği, ATASC, Genel Kurul seçimleri Marina Del Rey’ de yapıldı.

Seçimler, 27 Ocak 1973’te Los Angeles’ta Ermeni Terör örgütü ASALA tarafından katledilen şehit diplotmalarımız, Amerika içinde ve yurtdışında teröre kurban verilen tüm devlet görevlileri, Mehmetçik ve diğer kaybedilen şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu.

Milli Marşımızın tek biryürek olarak söylenmesi ve kısa bir konuşmayla başlayan günde birçok değerli konuk ve üye bulunurken Amerika’nın ilk Türk NLP Eğitmeni Burcu Ünsal, toplum liderlerine “Kar amacı gütmeyen organizasyonlarda Liderlik” konulu seminer verdi.

ATASC’ye bağlı tüm alt derneklerin yıl içinde yaptıkları aktivite sunumları yapalan seçimlerde, 2 dönem üst üste Başkanlık görevini sürdüren ATASC Başkanı Dr. Vega Sankur, ATASC aktiviteleri ve faaliyatlerini rapor halinde sundu sonrasında soruları cevapladı. Mali raporları ise geçici olarak atanan Burak Tuncer sundu.

Toplam 4 yıldır ATASC Başkanı olan Dr. Sankur görevi yeni başkana teslim ederken , Tüm yönetim kuruluna ve yeni adaylara bu görevlere talip oldukları için teşekkür ederek, başarılar diledi.

2 yıl önce Yeni dönem başkanı (President Elect) olarak seçilen Hafize Turgut yeni görevine seçim sonrası başladı.

Faaliyet raporlarının ardından yıllık Yönetim kurulu seçimleri yapıldı, %100 oybirliği ile son 5 yıldır ATASC Genel Sekreterliği yapan Burcu Tansu , bir sonraki dönem başkanı (President Elect ) olarak belirlendi. Burcu Tansu, tüzükler gereği Hafize Turgut‘tan sonra ATASC başkanı olarak görevine devam edecek.

Seçimlerde yine %100 oy birliği ile Dr. Tolga Yaprak Member at Large pozisyonuna, Dr. Mehmet Tazebay, Member at Large poziyonuna, ve Burak Tuncer‘de ATASC Sayman görevine 2 yıl boyunca seçildiler.

Seçimler kadar hazırlanan yemekler de ilgi çekiciydi.

Davetlilere, Atike King tarafından hazırlanan Kayseri Mantısı, Rabia Tan‘ın hazırladığı fıstıklı Baklava ikram edildi.

Önümüzdeki günlerde ilk Yönetim Kurulu toplantısı yapacak olan ATASC’ye Alaturka Online olarak başarılar diliyoruz.

Alaturka Online / Los Angeles

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?