“Ateşin Düştüğü Yer” 17 Aralık’ta Hollywood’da

atesin-dustugu-yer-hollywood-oscar-gosterim

“Ateşin Düştüğü Yer” 17 Aralık’ta Hollywood’da. 2013 Oscar’a Adayları Arasındaki “Ateşin Düştüğü Yer”  Filmi 17 Aralık’ta Hollywood’da gösterilecek.

“Ateşin Düştüğü Yer” 17 Aralık’ta Hollywood’da

Bu yıl Türkiye’den aday seçilen film “Ateşin Düştüğü Yer”. Güzel bir yol hikâyesi. Onaltı yaşındaki kız çocuğu Ayşe rahatsızlanır ve ailesi gerekli ameliyat için büyük bir dayanışma sergiler.

Ancak kızın üç aylık hamile olduğu anlaşılınca, onu yaşatmak için didinen aile bu defa öldürmek için çaba gösterir çünkü evlilik dışı ilişki ile kız ailenin namusunu kirlenmiştir. Baba Osman ve kızı Ayşe birlikte yolculuğa çıkarlar. Baba yol boyunca kızını zehirlemeye çalışırken kız öldürüleceğini bilmemektedir.

Baba ve kızın bu hazin yolculuğu ikisinin birbirlerini tanımasına ve sevmesine vesile olur. İntikam ve pişmanlık duyguları içinde gidip gelen bir baba ve toplumun acımasızca cezalandırdığı bir genç kızın iç burkan, muhteşem bir hikayesidir bu film. ( www.facebook.com/wherethefireburns.movie )

ATAA Başkanı Ergün Kırlıkovalı bu film için kendi iş yerinde bir etkinlik düzenledi ve şöyle konuştu:

Bu filmin 17 Aralık saat 19:00 da, Hollywood’un tarihi Egyptian Sinemasındaki galasında Türk-Amerikan toplumunun tüm koltukları doldurmasını diliyorum. Çünkü toplum desteğini arkasına alan bir filmin önce medyada ardından da Oscar jürisinde olumlu izler bıraktığı iyi bilinen bir gerçektir. Eğer Direktör İsmail Güneş ve Prodüktör Baran Seyhan’ın bu yıl Oscar ödülünü kaldırmasını istiyorsak galaya giderek desteğimizi açıkça göstermeliyiz.”

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?