53.6 F
Los Angeles
2 Nisan 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaAustin’de Amerikalı grubun tasavvuf müziği eşliğinde iftar

Austin’de Amerikalı grubun tasavvuf müziği eşliğinde iftar

Türkçe dersi alan Amerikalı öğrenciler Austin’de Amerikalı grubun tasavvuf müziği eşliğinde iftar yaptı.

Çeşitli üniversitelerde Türkçe dersi alan Amerikalı öğrenciler iftarda Raindrop Türkevi’nde buluştu. Öğrencilerin iftar programının özel konuğu ise Austin’de caz müziği yapan Atlas Maior (En uzun Harita) adlı grup oldu.

Texas’ın başkenti Austin’de çeşitli okul ve kurumlarda Türkçe dersi alan Amerikalıların biraraya geldiği iftarın yıldızları Atlas Maior Grubu üyeleri oldu. UT (Texas Üniversitesi), ACC (Austin Community College) ve Raindrop Türkevi’nde çeşitli seviyelerde Türkçe dersleri alan 40 öğrenci, öğretmenleriyle iftarda buluştu.

amerika tasavvuf muzigi iftar

İftara yarım saat kala başlayan programda vaktin girmesiyle birlikte davetlilerin yemeğe başlaması ve oruçluya karşı duyulan saygıyı göstermesi adına manidardı. İftar zamanı icra ettikleri tasavvuf esintili ilahilerle dinleyicilere huzurlu dakikalar yaşatan Atlas Maior üyeleri Charlie Lockwood (ud), Ted Camat (davul) ve Joshua Thomson (saksafon) Türkiye’ye gitmeye hazırlandıklarını söyledi.

İftar sonrasında kısa bir konuşma yapan grup üyeleri bir ay sonra Türk müziği çalışmaları için İstanbul’a gideceklerini söyledi. 8-22 Eylül tarihlerinde Türkiye’de Türk müziği üzerine araştırma yapacak olan grup üyeleri kendilerine yardımcı olacak profesyonel isimlerle tanışmak istediklerini ifade etti.

Gecede söz alan ve neden Türkçe öğrenmek istediklerini anlatan konukların ortak dileği ise gezi için Türkiye’ye gidebilmekti. (Onur Kaya, Austin / Cihan)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,408BeğenenlerBeğen
16,211TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,713TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın