55.9 F
Los Angeles
28 Mart 2023
AnasayfaAlaturka OnlineAvukat - Yılmaz Özdil

Avukat – Yılmaz Özdil

Avukat - Yılmaz Özdil

Avukat – Yılmaz Özdil yazdı.

Yılmaz Özdil’in “Avukat” başlıklı 24 Haziran 2020 tarihli köşe yazısını okumak yerine dinlemek istiyorsanız sizin için özel hazırladığımız sesli makale okuyamıyorum dinliyorum videomuz.

https://www.youtube.com/watch?v=tfEZsPv5P6M

Yılmaz Özdil köşe yazılarını yayınlandığı anda ilk siz dinlemek istiyorsanız buraya tıklayarak Alaturka Youtube kanalımıza abone olun.

Avukat – Yılmaz Özdil

Mussolini’nin “avukatlar olmasa, İtalya’yı daha mükemmel idare ederdim” dediği dönemde…

Mustafa Kemal, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin miladı olan Adliye Hukuk Mektebi’nin açılışını yapıyordu ve şöyle diyordu: “Bugün şahit olduğumuz hadise, yüksek memurlar, uzman alimler yetiştirmekten daha büyük ehemmiyete haizdir. Türk devrimi, mevcudiyetini ve zihniyetini, hukuk alanında teyit etmektedir. Bu büyük kurumun açılışında duyduğum mutluluğu, başka hiçbir girişimimde duymadım, çok memnunum.”

Adliye Hukuk Mektebi’nin açılış töreni, hukuka verilen önem gereği, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin genel kurul salonunda yapılmıştı.

(Birinci fotoğraf, 1925 Ankara… Adliye Hukuk Mektebi öğretim üyeleri ve öğrencilerinin, Mustafa Kemal’le açılış hatırası.

İkinci fotoğraf, 1925 Ankara… Adliye Hukuk Mektebi öğrencilerinin, TBMM önünde açılış hatırası.

Üçüncü fotoğraf, 2020 Ankara… Adaletli bir Türkiye isteğiyle Ankara’ya yürüyen ve polis zoruyla Ankara’ya girmelerine izin verilmeyen 80 şehrimizin baro başkanlarının hatırası!)

Avukatlara gösterilmesi gereken saygı…

Mussolini’yle Atatürk arasındaki fark kadar açık ve nettir.

Yılmaz Özdil

Yılmaz Özdil köşe yazılarını yayınlandığı anda ilk siz dinlemek istiyorsanız buraya tıklayarak Alaturka Youtube kanalımıza abone olun.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,379BeğenenlerBeğen
16,227TakipçilerTakip Et
3,500TakipçilerTakip Et
7,710TakipçilerTakip Et
31,000AboneAbone Ol

Kaçırmayın