69.4 F
Los Angeles
11 Kasım 2019
Anasayfa Haberler Gündem Ay biletleri satışa çıkıyor

Ay biletleri satışa çıkıyor

Özel bir uzay şirketi, Ay’a turist seyahatlerinin üç yıl içinde başlayabileceğini duyurdu. “Biletleri satmaya hazırız” denilen uçuşun bedeli 100 milyon sterlin (283 milyon TL).

İlk uçuş 2015’te başlıyor

Isle of Man merkezli özel sektöre ait İngiliz uzay şirketi Excalibur Almaz, Ay’a turist göndereceğini açıkladı.

1972 yılındaki Apollo 17 görevinden sonra Ay’a yapılacak ilk insanlı uçuşun, 2015 yılında gerçekleşmesi bekleniyor. Yolcular, önce uzay istasyonlarından birine kenetlenecek. Daha sonra buradan Ay’a giderek Dünya’nın uydusuna ilk ayak basan Neil Armstrong’un heyecanını tadacaklar. Dünya ile Ay arasında uzaklık 384.403 km.

Yolculuk 4 ay sürecek

Dört ay sürecek bu heyecan verici yolculuğa katılmak isteyenler, 100 milyon sterlini (283 milyon TL) gözden çıkarmalı. Şirketin kurucusu Art Dula, İngiltere’nin başkenti Londra’da yaptığı basın toplantısında kapsülü tanıtırken, “Biletleri satmaya hazırız” dedi. Excalibur şirketi, Rus firması NPO Mashinostroyenia’dan iki uzay istasyonu ve dört kapsül satın almıştı. Uzay turistleri, bugüne kadar sadece Uluslararası Uzay İstasyonu’na gitti.. (Hürriyet)

Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi Alaturka yıllardır Amerika'da en çok okunan ve takip edilen tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Alaturka - Amerika'daki Aileniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

170,591BeğenenlerBeğen
12,503TakipçilerTakip Et
581TakipçilerTakip Et
7,760TakipçilerTakip Et
10,600AbonelerAbone