Aziz ve Gwen Sancar Vakfı (AGS Foundation)’nda Çifte Bayram Kutlaması

Aziz ve Gwen Sancar Vakfı (AGS Foundation)’nda Çifte Bayram Kutlaması. AGS Vakfı başkanı Prof.Dr. Aziz Sancar, Türk Evi’nde Amerikan Türk dostları ile birlikte “Çifte Bayram” ı kutladı.

Aziz ve Gwen Sancar Vakfı (AGS Foundation)’nda Çifte Bayram Kutlaması

Bu yıl Kurtuluş savaşımızı taçlandıran 30 Ağustos Zafer Bayramının Ramazan Bayramı ile aynı güne denk gelmesiyle, 3 Eylül 2011 Cumartesi günü AGS Vakfı başkanı Prof.Dr. Aziz Sancar, UNC-Chapel Hill Yerleşkesi içinde bulunan “Türk Evi”nde Amerikan -Türk dostları ile birlikte “Çifte Bayram” ı kutladı.

Çok yoğun akademik çalışmalarına rağmen kendisini Türk – Amerikan dostluğunu pekiştirmeye, Türkiye ve Türk’lerin tanıtımına adayan Dr.Sancar’ı dostları ve misafirleri yalnız bırakmadılar.

Kutlamaya University of North Carolina , (UNC-Chapel Hill) başta olmak üzere NC-State, Duke ve diğer çevre okullardan gelen öğrenci, akademisyen ve iş adamları katıldı.

Carolina Turk Evi Aziz Sancar

AGS Vakfı başkan yardımcısı Prof. Gwen Sancar: AGS Vakfının 2008 yılında kurulan ve tamamen gönüller tarafından yönetilen bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirtti.

“Türk Evi” UNC- Chapel Hill kampüsünün içinde yer alıyor ve bu okulda okuyan Türk öğrencilere hizmet ediyor.

AGS Vakfi

Detaylı bilgi ve destek olmak için: http://agsfoundation.karolayna.com/

Facebook Sayfası: http://www.facebook.com/pages/Carolina-Turk-Evi/108256252569496

İsmail Arslan / AGS Vakfı Sekreteri

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?