Bahadır Muslu A.K.A BOTHER

Bahadır Muslu A.K.A BOTHER

1980,Bursa dogumlu Bahadır Muslu,lise yıllarında,ska,punk…gruplarında gitar çalarak müzik hayatına başladı.

1999-2000 seneleri arasında aldığı temel müzik eğitiminin ardından, 2001’de Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümünü kazanan ve aynı dönemde elektronik müziğe yönelen Bahadır Muslu, 2002 senesinde profesyonel olarak Dj’liğe başladı.

Bir yandan Bursa’da çeşitli mekanlarda performans sergilerken, bir yandan da iki arkadaşıyla beraber, elektronik müziğin (breakbeat,electro,minimal-house) yanısıra akustik tarzlar da sunan (jazz,soul,hip-hop) çeşitli organizasyonlar düzenledi. 2004’te Miller ve Dinamo FM’in (103.8) düzenlediği “Miller Master DJ-1” yarışmasında finale kaldıktan sonra, İstanbul’a yerleşti ve kısa sürede İstanbul’un bilinen klüplerinde (Dogzstar,İndigo,Blanco,Dirty,Karga,Machine,vs…) düzenli performanslar sergileyerek,electro/breaks tarzının aranan isimlerinden biri oldu.

Digitally Imported Radio’nun Breaks kanalında (www.di.fm) , 2006 senesinden beri yayınlanan setleriyle,dünyanın çeşitli yerlerinden dinleyicilerin yoğun ilgi ve beğenisini kazanmaktadır. Halen electro/breaks release’lerini takip eden B. Muslu, Dj performansları sergilemeye;değişik müzisyenler ve tarzları aynı çatıda toplayan alternatif gecelerin prodüksiyonlarıyla uğraşmaya devam etmektedir.

Bahadır Muslu

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?