Bahreyn’de patlama

Bahreyn İçişleri Bakanlığı, İngiltere Büyükelçiliği’nin dışına park etmiş olan bir minibüste patlama meydana geldiğini açıkladı.

Bahreyn İçişleri Bakanlığı, İngiltere Büyükelçiliği’nin dışına park etmiş olan bir minibüste patlama meydana geldiğini açıkladı. İlk belirlemelere göre patlama sonucunda çok büyük bir zarar oluşmazken, ölen veya yaralanan olmadı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, başkent Manama’daki İngiliz elçiliği yakınlarındaki park alanında bir patlama meydana geldi. Polis, güvenlik bariyeri çekerek park alanına girişi yasakladı.

Bahreyn’deki Şii nüfus, Şubat ayında Sünni iktidar karşıtı protesto gösterileri başlatmıştı. Şiilerin yıllık dini törenleri sırasında ülkede güvenlik önemleri daha da artırıldı.

Bahreyn’deki protestoları inceleyen bağımsız bir komisyon, geçen ay yayımladığı raporda protestoculara işkence ve kötü muamele yapıldığını belirtmişti.. (Hürriyet)

Önceki haberMyanmar’da bir ilk
Sonraki haberİngiliz gülü
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?