Bahreyn’deki İngiliz elçiliği yakınlarında patlama

Bahreyn İçişleri Bakanlığı, İngiltere Büyükelçiliği’nin dışına park etmiş olan bir minibüste patlama meydana geldiğini açıkladı.

Bahreyn İçişleri Bakanlığı, İngiltere Büyükelçiliği’nin dışına park etmiş olan bir minibüste patlama meydana geldiğini açıkladı. İlk belirlemelere göre patlama sonucunda çok büyük bir zarar oluşmazken, ölen veya yaralanan olmadı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, başkent Manama’daki İngiliz elçiliği yakınlarındaki park alanında bir patlama meydana geldi. Polis, güvenlik bariyeri çekerek park alanına girişi yasakladı. Yetkililer, patlayıcının çok güçlü olduğunu belirtirken, İngiliz elçiliğinin hedef alınıp alınmadığı araştırılıyor.

Bahreyn’deki Şii nüfus, Şubat ayında Sünni iktidar karşıtı protesto gösterileri başlatmıştı. Şiilerin yıllık dini törenleri sırasında ülkede güvenlik önemleri daha da artırıldı.

Bahreyn’deki protestoları inceleyen bağımsız bir komisyon, geçen ay yayımladığı raporda protestoculara işkence ve kötü muamele yapıldığını belirtmişti.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?