Bakan Nebati’nin Londra’daki görüşmelerinde döviz ve enflasyon mesajı


Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 7- 8 Şubat 2022 tarihlerinde Londra’da bankacı ve yatırımcıların üst düzey yöneticileriyle bir araya geldi. Bakanlık, toplantılarda neler konuşulduğuna dair açıklama yaptı.

Bakan Nebati’nin Londra’daki görüşmelerinde döviz ve enflasyon mesajı

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; toplam 2 gün süren görüşmelerde 18 varlık yönetim şirketi, 19 uluslararası kalkınma ve yatırım bankası ile 10’dan fazla özel sermaye, alt yapı ve girişim sermayesi fonu ve teknoloji şirketi katılım sağladı ve toplam 100’e yakın üst düzey yönetici ile görüşmeler gerçekleştirildi.

Toplantılarda, Türkiye ekonomisinin görünümüne ilişkin değerlendirmeler paylaşıldı. Buna ek olarak Türkiye Ekonomi Modeli hakkında kapsamlı bilgiler verildi ve önümüzdeki döneme ilişkin öngörüler üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

NELER KONUŞULDU?

‘Türkiye’nin dinamik üretim kapasitesi, güçlü büyüme performansı, sağlıklı kamu maliyesi, sağlam bankacılık sektörü ve düşük borçluluğu ile gerek bölgesinde gerek küresel çapta ön plana çıkan ve önemli bir potansiyel barındıran gelişmekte olan yıldız bir ülke olduğu’ toplantılarda vurgulandı.

Ayrıca, ‘döviz kurlarında sağlanan istikrar ile birlikte Türkiye’deki enflasyonun geçici olduğu’ toplantılarda dile getirildi.

Bankacı ve yatırımcılarla belirli periyotlarda iletişimin sürdürülmesi konusunda fikir birliği sağlandı.

Bloomberg: Nebati Londra'da 'Enflasyon yabancıların kültürel olarak anlayamayacağı sebepten yükseldi' dedi İlginizi Çekebilir Bloomberg: Nebati Londra’da ‘Enflasyon yabancıların kültürel olarak anlayamayacağı sebepten yükseldi’ dedi

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?