Balayı tostu Türk’ün oldu

İngiltere Prensi Charles ile Prenses Diana’nın 31 yıl önce düğün sabahında tepside bıraktıkları tostu, açık artırmada 230 sterline (650 TL) işadamı Alp Sonyürek satın aldı.

İNGİLTERE Kraliçesi Elizabeth’in oğlu Prens Charles’ın, 1981’de Prenses Diana ile evlendiği, dünya çapında 750 milyon kişinin izlediği düğünün sabahında ısırıp yarım bıraktığı tost açık artırmayla satıldı. Derbyshire’de düzenlenen açık artırmada tost parçasını, Arzum Ev Aletleri Yönetim Kurulu Üyesi Alp Sonyürek 230 sterline (650 TL) satın aldı.

İstanbul’da sergileyecekler

Hürriyet’e konuşan Sonyürek, “Dün iki aylık çalışmamızın ürünü olarak müzayedeye katıldık. Şirketimiz adına bu fırsatı kaçırmadığımız için mutluyum” dedi. Sonyürek’e posta ile ulaştırılacak tost parçası İstanbul’daki genel merkezde sergilenecek.

Düğün hatırası diye almış

Kızı, 30 yıl boyunca kraliyet ailesine çalışan Rosemarie Smith (83) isimli kadın tostu nasıl sakladıklarını şöyle anlattı: “Kızım sarayda hizmetçiydi. Düğünün ertesi günü onunla koridordaydım, Prens ile Prensesin tepside bıraktığı tost parçasını alıp düğün hatırası olarak sakladık.”. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?