Bankalar ve eczaneler arefe günü açık mı, çalışıyor mu?

Bayram öncesinde gündelik işlerini tamamlamak isteyenler “arefe günü bankalar açık mı”, “eczaneler çalışıyor mu” gibi sorularına yanıt arıyor. Bankalar arefe günü yarım gün hizmet verecek. Arefe gününde eczaneler öğlene kadar açık olacak.

Bankalar ve eczaneler arefe günü açık mı, çalışıyor mu?

Kurban bayramı 9 Temmuz itibariyle başlayacak. Arefe günü hangi kurumların açık, hangilerinin kapalı olduğu merak konusu oldu. Arefe günü birçok resmi kurum öğleden sonra kapalı olacak.

AREFE GÜNÜ BANKALAR AÇIK MI?

Bankalar arefe günü yarım gün hizmet verecek.

AREFE GÜNÜ ECZANELER VE KARGOLAR AÇIK OLACAK MI?

Arefe Günün’de eczaneler öğlene kadar açık olacak. Daha sonrasında ise nöbet sistemine göre çalışacak. Kargolar özel şirket olduğu için çalışma saatlerini kendi belirliyor ancak gün boyu çalışması bekleniyor.

TATİL KAÇ GÜN SÜRECEK?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısında Kurban Bayramı tatilinin süresini açıkladı.

Tatil süresinin dokuz gün olacağını duyuran Erdoğan, “Kurban Bayramı tatilini takip eden günler ile 15 Temmuz arasındaki Çarşamba ve Perşembe günlerinin idari izin kapsamına alınacağının haberini sizlerle paylaşmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Buna göre bayram tatili 9 gün olarak belirlendi. 9 günlük bayram tatili Kurban bayramı ilk günü olan 9 Temmuz’da başlayacak.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?