Barack Obama ve Hillary Clinton Hala Amerikalıların Favorileri

Barack Obama ve Hillary Clinton Hala Amerikalıların Favorileri. Obama ve Clinton, Amerikalıların hala en çok hayranlık duyduğu erkek ve kadın.

Barack Obama ve Hillary Clinton Hala Amerikalıların Favorileri

Son bir kamuoyu yoklamasına göre, eski başkan Barack Obama ve Demokratların eski başkan adayı Hillary Clinton, Amerikalıların hala en çok hayranlık duyduğu erkek ve kadın.

Kamuoyu yoklama şirketi Gallup’un son anketine göre Obama ve Clinton, rakipleriyle aralarındaki farklar azalsa da, Amerikalıların kalplerindeki yerlerini son 10 yıldır olduğu gibi korudu.

Katılımcıların yüzde 17’si Obama’nın dünyanın en hayran olunan erkeği olduğunu söyledi. Bu oran Başkan Donald Trump için yüzde 14 oldu.

Eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton da, Barack Obama’nın eşi Michelle Obama’yı yüzde 2’lik bir farkla geçerek katılımcıların yüzde 9’unun desteğini aldı.

Hillary Clinton, Gallup’ın en çok hayranlık duyulan kadın unvanını 22 kez kazandı, kesintisiz 16 yıldır da elinde bulunduruyor. İkincilik ise 13 kez birinci olan eski First Lady Eleanor Roosevelt’in.

Obama ise 10 kez aldığı bu unvanla, 12 birinciliği olan eski başkan Dwight Eisenhower’ı geçebilmiş değil.

Ancak Clinton ve Obama bu yılki ankette, geçmiş yıllarda olduğu gibi sağlam skorlara sahip değil. Clinton’ın yüzde 9’lık desteği 2002’den bu yana en düşük destek. Obama’ya geçen yıl yüzde 22 olan destek ise yüzde 17’ye düştü.

Obama ve Trump’tan sonra gelen isimlerse Papa Francis, Evanjelist vaiz Billy Graham ve Cumhuriyetçi Senatör John McCain.

Hillary Clinton ve Michelle Obama’yı izleyen isimlerse sunucu Oprah Winfrey, Demokrat Senatör Elizabeth Warren ve Almanya Başbakanı Angela Merkel.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?