Başarılar Şampiyon !

selcuk-aydin-manset

Başarılar Şampiyon ! Türkiye’nin gelmiş geçmiş en başarılı Boksörü Dünya Şampiyonumuz Selçuk Aydın, bugün Almanya‘nın Cuxheaven şehrinde ringe çıkıyor.

Başarılar Şampiyon !

Orta sıklet WBC Gümüş Kemer, Avrupa ve Kıtalararası eski şampiyonu boksörümüz Selçuk Aydın 27 Temmuz’da Almanya’nın Cuxhaven şehrinde Meksikalı boksör Aaron Herrera ile İBF Dünya Şampiyonluk eleme maçına çıkacak.

Karşılaşma öncesinde açıklama yapan Dünya Şampiyonumuz Selçuk Aydın,

12 Haftalık kampta hergün 2 antrenman yaparak hazırlandım, sistemli bir diyetle bu maç için 12 kg verdim, kendimi hiç olmadığım kadar zinde hissediyorum, kariyerim boyunca önümde örnek alacağım birisi yoktu herşeyi yaşayarak tecrübe ettim, ilkleri başardığım bu süreçte kafam rahat olduğu sürece Allah’ın izniyle beni yenecek rakibim olmadığına inandım. Hayır dualarınızla bu karşılaşmayı da kazanacağım İnşallah. Bütün gönül dostlarıma sevgi ve selamlarımı gönderiyorum. ” dedi.

Selçuk Aydın “Yeniden Tarih Yazacağım”

Bokstaki gururumuz, 3 kemer sahibi Avrupa Şampiyonu boksörümüz Selçuk Aydın, son 2 maçta kaybettiği prestij ve ünvanlarını tekrar kazanmak için 3 ay içinde çıkacağı çok kritik iki müsabakadan da mutlak galibiyetle ayrılmak zorunda.

selcuk aydin (4)

Başarılı sporcumuz “Bu mücadelenin önemini biliyorum. Rakip çok tehlikeli. Kazanmak zorundayım ve kazanacağım. Eylül’deki sınavı da geçtiğimde yine final maçları yapma hakkı kazanacağım. Son dönemde beni destekleyenleri üzdüm fakat kötü günler artık geride kaldı” şeklinde konuştu.

selcuk aydin almanya dunya sampiyonluk

Büyük Şampiyon Amerika’daki Dostlarını da Unutmadı

Dünya Şampiyonu Boksörümüz Selçuk Aydın‘a Amerika’da yaşayan Türklerin destek mesajlarını ileten Trabzonspor USA Asbaşkanı Evren Uğurbaş, yaptığı açıklamada ” Geçtiğimiz yıl Amerika’da ringe çıkan, beyefendi kişiliği ve örnek sporculuğuyla , Amerika’da yaşayan Türklerin gönlünde taht kuran dünya şampiyonumuz Selçuk Aydın’a başarı dileklerimizi ilettik .O da Amerika’daki dostlarını unutmamış, selamlarını gönderdi. Aydın hem kişiliği hem de stiliyle Amerika’da gerek Türkler gerek Amerika’lılardan büyük beğeni topladı ve eminiz en kısa sürede Amerika’da yeniden büyük başarılara imza atacak” dedi.

selcuk aydin

Bu dev müsabaka, Türkiye saati ile 22:00 Eurosport naklen yayınlacak.

selcuk aydin (3)

Selçuk AYDIN vs Aaron HERRERA – 27 Temmuz 2013 -Cuxhaven/Germany 

Alaturka Online / Almanya

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?