Başbakan Erdoğan da Time 100 listesinde

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Time dergisi tarafından dünyanın en etkili 100 isminden biri olarak seçilirken, Başbakan Tayyip Erdoğan da listeye yazar olarak girdi.

Erdoğan, Time 100 listesinde yer alan Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Hamad bin Casım bin Cabir el Tani’nin tanıtım yazısını kaleme aldı.

Erdoğan Şeyh Hamad bin Casım’ı “barış getiren” olarak tanımladığı yazısında, “Bilge bir kişilik, örnek bir lider ve geniş vizyon sahibi bir insan olarak Şeyh, ülkesinin gelişiminde ve halkının refah seviyesinin yükselişinde önemli bir rol oynadı” dedi.

Bir başbakan ve dışişleri bakanı olarak Şeyh Hamad bin Casım’ın Katar’ın uluslararası kamuoyundaki etkisinin artmasına büyük katkıda bulunduğunu da ifade eden Erdoğan, “Onun bölgedeki sorunların çözümüne, özellikle de Filistinli gruplar arasındaki uzlaşıya katkıları ve Arap Baharı sırasındaki diplomatik çabaları övgüye değer. Katar’ın 2022 FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olması bölgemiz için büyük bir gelişme. Aynı zamanda Türk-Katar ilişkilerinin kazandığı hızdan ve yakın dostumla uluslararası meselelerde aynı vizyonu paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum” ifadelerini kullandı.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?