Başbakan Erdoğan ikinci kez ameliyat oldu

Başbakan Erdoğan, 26 Kasım 2011 tarihinde geçirdiği sindirim sistemi ameliyatının ardından iyileşme sürecinde dün akşam saatlerinde ikinci bir ameliyat geçirdi. Başbakan Erdoğan’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Perşembe günü yapılması planlanan ameliyatın terör örgütü KCK/PKK soruşturması kapsamında MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın da aralarında olduğu MİT yöneticilerine ilişkin yaşanan gelişmeler sebebiyle Başbakan Erdoğan tarafından bir gün ertelediği öğrenildi.

MÜCAHİT ASLAN YANINDAYDI
Dün İstanbul’da bulunan Başbakan Erdoğan, ilk olarak Fatih Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan gazeteci-yazar Yılmaz Öztuna’nın cenazı namazına katıldı. Ardından Dolmabahçe’deki ofisine geçen Başbakan Erdoğan, burada yaklaşık bir saat kaldı. Daha sonra Üsküdar’daki Karacaahmet Mezarlığı’na geçen Erdoğan, annesi Tenzile ve babası Ahmet Erdoğan kabirlerini ziyaret ettikten sonra Kısıklı’daki konutuna danışmanı Mücahit Aslan ile birlikte geçti. Ancak gazetecilere Erdoğan’ın akşam saatlerinde herhangi bir programının olmadığı ve dışarı çıkmayacağı bilgisi verildi.

İYİLEŞME SÜRECİ
Akşam saatlerinde Kısıklı’daki konutundan sivil bir araçla ayrılan Başbakan Erdoğan, Koşuyolu’nda bulunan Medipol Hastanesi’ne gitti. Başbakan Erdoğon, burada daha önceki ameliyatını başarı ile gerçekleştiren Prof. Dr. Dursun Buğra ve ekibi tarafından iyileşme sürecinde tedavisinin devamı olarak ikinci bir ameliyat geçirdi. Erdoğan’ın ilk ameliyatındaki sonraki tamamlayıcı ameliyat sonrası sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

ÜÇ GÜNLÜK PROGRAMI İPTAL
Öte yandan Başbakan Erdoğan’ın cumartesi, pazar ve pazartesi gününe kadar olan programları ve pazartesi günü yapılması planlanan Bakanlar Kurulu’nun iptal edildiği öğrenildi.

BAŞBAKANLIK’TAN AÇIKLAMA
Başbakanlık Basın Merkezinin internet sitesinden Başbakan Erdoğan’ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:
”Sayın Başbakanımızın 26 Kasım 2011’de gerçekleşen sindirim sistemi operasyonunun ikinci ve son aşaması, yaklaşık 30 dakikalık bir girişimle başarıyla tamamlanmış; başlangıçta planlandığı üzere tedavi bu şekilde nihayete ermiştir. Başbakanımızın sağlığı son derece iyidir. Kendisi, hafta içinde rutin mesaisine başlamayı planlamaktadır.”

“HİÇBİR SORUN YOK”
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Başbakan Erdoğan’ın durumuna ilişkin “Hepinizin Başbakanımızı merak ettiğini biliyorum. Gönlünüzü rahat tutun. Hiçbir sorun yok. Maalesef Türkiye’de ortalığı karıştırmayı çok seven kesimler pireyi deve yapmayı pek iyi bilirler. Bugüne kadar AK Parti bütün fitne fesat oyunlarını nasıl bozduysa Genel başkanımızın, Başbakanımızın önderliğinde Türkiye’yi kalkındırmayı devam edeceğiz” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ise “Başarı ile gerçekleşmiş, herhangi bir sorunu yok. Dün Cuma namazında kendisi ile beraberdim, gayet sağlıklı idi. Galiba bu rutin bir operasyondu. Sağlıklı olduğu haberlerine hepimiz milletçe çok seviniyoruz. Kendisine nice hizmet dolu yıllar diliyorum” şeklinde konuştu. (Haberturk)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?