Başbakan Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan vefat etti

Başbakan Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan bu sabah 09:15’te vefat etti. Erdoğan’ın 83 yaşındaki annesi uzun süredir tedavi görüyordu.

Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan 30 Eylül’de karın ağrısı ve yüksek ateş şikayetleriyle hastaneye kaldırılmış, yapılan klinik radyolojik ve laboratuvar tetkikler sonucunda Erdoğan’a akut kolesistit tanısı konmuştu. Bunun üzerine Tenzile Erdoğan’a Prof. Dr. Hasan Taşçı başkanlığındaki ekip tarafından kolesistektomi (safra kesesinin alınması) ameliyatı yapıldı.

Ameliyat sonrası tedavisi yoğun bakımda devam eden Tenzile Erdoğan bugün sabah 09.15’de yaşamını yitirdi. Hastanede bulunduğu süre içerisinde annesini sık sık ziyaret eden ve durumu hakkında bilgi alan Başbakan Erdoğan da acı haberi alır almaz hastaneye gitti. Erdoğan’ın yarın ki Bursa programını da iptal ettiği bildirildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan’ın vefatı üzerine aile fertleri ve yakınları ile çok sayıda kişi, hastaneye geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir hafta önce safra kesesi ameliyatı olan annesi Tenzile Erdoğan’ın durumunun ağırlaşması üzerine sabah saatlerinde eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile Kısıklı’daki evinden Koşuyolu’ndaki özel İstanbul Medipol Hastanesine geldi.

Başbakan Erdoğan, saat 09.15 itibariyle annesi Tenzile Erdoğan’ın vefat ettiğini öğrendi.

Tenzile Erdoğan’ın vefat haberi üzerine hastaneye Erdoğan ailesinin diğer fertleri ve yakınları gelmeye başladı. Erdoğan, saat 12.00 itibariyle hastaneden ayrılarak evine geri döndü.

TAZİYE MESAJLARI

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrıcı, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, TDİ Genel Müdürü Burhan Külünk, futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, iş adamı Ali Ağaoğlu da hastaneye gelerek, Başbakan Erdoğan’a taziyelerini sundu.

KILIÇDAROĞLU’NDAN TAZİYE TELEFONU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ı arayarak taziye dileğini iletti.

Hastane çevresinde polis tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı.

Birçok televizyon kanalının canlı yayın yaptığı hastane önünde basın mensuplarının bekleyişi de sürüyor.

“ANNEM İYİ DUA EDİN” DEMİŞTİ

Başbakan Erdoğan, Güney Afrika ziyaretine çıkmadan önce safra kesesi ameliyatı olan annesini ziyaret etmiş, “Annem iyi ama dua edin. Daha iyi. Daha iyi olmasa yola çıkmazdım. Birkaç güne hastaneden çıkacak. Dua edin” demişti.

CENAZE YARIN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 83 yaşındaki annesi Tenzile Erdoğan, yarın Fatih Camisi’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

“ANNEM AYAĞININ ALTINI ÖPTÜRMEZ”

Başbakan Tayyip Erdoğan Anneler Günü’nde, annesinin elini öpmüş ve bir demet çiçek sunarak, “Cennet annelerin ayakları altında, babaların ayakları altında değil. Bu bakımdan annelerin ayaklarının altı öpülesidir. Gerçi benim annem ayağının altını bana pek öptürmüyor ama bazen zorluyorum. Böyle de bir durumumuz var” demişti.

ABİSİ 2006’DA VEFAT ETMİŞTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ağabeyi Hasan Erdoğan da İstanbul’da kanser tedavisi görürken 26 Haziran 2006’da vefat etmişti. (Hurriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?