Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, New Yorkˊta

Atalay New York’ta Beşir Atalay, New York’taki temasları kapsamında, Medeniyetler İttifakı girişiminin İtalyan Kültür Enstitüsü’nde düzenlediği resepsiyona katıldı.

BM Medeniyetler İttifakı girişimi, BM Genel Kurulu ile birlikte bugün BM Genel Merkezi’nde düzenleyeceği ”Kültürlerarası Anlayışı Teşvik Etme” konulu yüksek düzeyli tematik toplantı nedeniyle İtalyan Kültür Enstitüsünde resepsiyon verdi.
Resepsiyona Başbakan Yardımcısı Atalay, Başbakanlık Başdanışmanı İbrahim Kalın ve Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ertuğrul Apakan, Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Jorge Sampaio, İtalya’nın BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Cesare Maria Ragaglini ve diğer konuklar katıldı.

İtalyan Kültür Enstitüsü’nün Direktörü Profesör Riccardo Viale’nin açılış konuşmasını yaptığı gecede Sampaio, kültürel çeşitliliğinin toplumlar için bir yük değil tam tersine zenginlik olduğunu belirtti.

Atalay’a resepsiyona katıldığı için teşekkürlerini sunan Sampio, Türkiye ve İspanya’nın eşbaşkanlıklarını yaptıkları Medeniyetler İttifakı’nın giderek geliştiğini anlattı.

Sampaio, ”Ne kadar farklı kültürlerden gelsek de her zaman ortak noktalarımız var” dedi.
Resepsiyonda Sırp müzisyen Aleksandar Simic mini bir konser de verdi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, bugün BM Genel Kurulu ve BM Medeniyetler İttifakı girişimi tarafından beraber düzenlenecek ”Barışçıl ve Herkesi İçine Alan Toplumlar Kurulması İçin Kültürlerarası Anlayışı Teşvik Etme” konulu yüksek düzeyli tematik toplantının açılışında konuşma yapacak. (AA)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?