Başbakan Yıldırım Washington’da yürüyüş yaptı

Binali Yildirim Washington Sokaklari

Başbakan Yıldırım Washington’da yürüyüş yaptı. Başbakan Binali Yıldırım, resmi ziyaret için geldiği Washington sokaklarında yürüdü.

Başbakan Yıldırım Washington’da yürüyüş yaptı

Yıldırım, resmi ziyaret için geldiği Washington’da, konakladığı otelden Kore Anıtı, Martin Luther King Anıtı ve Thomas Jefferson Anıtı’na yürüyerek gitti

Şehrin en önemli sembollerinden Washington Anıtı’nı da ziyaret eden Yıldırım, yürüyüş sırasında karşılaştığı çocuklarla sohbet etti

Başbakan Binali Yıldırım, resmi ziyaret için geldiği Washington sokaklarında yürüdü.

ABD’nin başkenti Washington’da temaslarını sürdüren Yıldırım, beraberindeki heyetle sabah yürüyüşü yaptı.

Spor kıyafetleriyle kentin ünlü mekanlarında yürüyen Yıldırım, konakladığı St. Regis Oteli’nden önce Thomas Jefferson Anıtı’na gitti. Yıldırım, daha sonra Kore Anıtı ve Martin Luther King Anıtı’nı ziyaret etti.

Şehrin en önemli sembollerinden olan ve ülkenin kurucusu George Washington anısına yaptırılan Washington Anıtı’nı da ziyaret eden Yıldırım, yürüyüş sırasında karşılaştığı çocuklarla sohbet etti.

Anıtlar ve heykeller bölgesinde soğuk havaya rağmen yürüyüşünü sürdüren Yıldırım, yol üzerindeki bir banka oturarak fotoğraf çektirdi.

Yıldırım daha sonra mola verdiği bir kafede basın mensuplarına açıklamalarda bulundu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Başbakan Yıldırım’a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop da eşlik etti.

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?