‘Başkan Elçiliğin Kudüs’e Taşınması Kararını Çarşamba Açıklayacak’. Başkan Trump’ın Çarşamba günü kameralar önünde bir açıklama yapacağını söyledi.

‘Başkan Elçiliğin Kudüs’e Taşınması Kararını Çarşamba Açıklayacak’

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders günlük basın brifinginde İsrail’deki Amerikan Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınması konusunda Başkan Trump’ın Çarşamba günü kameralar önünde bir açıklama yapacağını söyledi.

Sanders, Başkan’ın bu akşam da Beyaz Saray’da güvenlik yetkilileriyle konuyla ilgili bir değerlendirme toplantısı yapacağını söyledi.

Sanders, uluslararası kamuoyunun tepkilerinin ve aralarında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un da bulunduğu çok sayıda liderin elçiliği Kudüs’e taşımanın kötü bir fikir olduğunu söylediğinin hatırlatılması üzerine de “Başkan çok sayıda liderle konuştu ve konuşmaya devam edecek. Ancak sonunda Amerika için en iyi kararı verecektir. Ve bu kararını kendisi açıklayacak” ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin elçiliğin Kudüs’e taşınması kararının şiddet olaylarını ateşleyebileceği ihtimalini hatırlatması üzerine de Sözcü, “Çok sayıda konu değerlendiriliyor. Başkan değerlendirmeler neticesinde kararını yarın duyurmuş olacak” ifadelerini kullandı.

Reklamlar

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?