Basketçinin ‘soykırım’ şovu

Ermeni soykırım iddiaları tartışmaları reality şova da taşındı.

Amerikan eğlence kanalı E!’de yayınlanan “Khloé & Lamar” isimli reality şovda, Ermeni asıllı Kardashian ailesi damatları Lamar Odom’ın Beşiktaş basketbol takımından aldığı teklifi kabul edip etmesini tartışırken sözde Ermeni soykırımını hatırlatıp, 1915 olaylarıyla ilgili kupürleri gösteriyor.

Lamar Odom’ın reality tv yıldızı eşi Khloe Kardashian (27) programda, “Lamar’la birlikte denizaşırı bir ülkeye taşınırsak ailemi özleyeceğim. Fakat taşınacağım ülkenin Türkiye olduğunu öğrenmek, ailemin geçmişi nedeniyle benim için daha zor” dedi. ‘Ermeni soykırımı’nın çok hassas ve tartışmalı bir konu olduğunu söyleyen Khloe, “Çünkü Türkler ve Amerikalılar aslında neler yaşandığı gerçeğini kabul etmiyor. Ermenilerin katliamla ilgili neler hissettiğini biliyorum. Aynı zamanda bugünkü jenerasyonu katliamdan sorumlu tutmuyorum” diye devam ediyor.

Barış elçisi olabilirsin

Programda basketbol yıldızının Türkiye’ye gidip gitmesiyle ilgili Kim Kardashian ise kardeşine “Karar verirken dikkatli ol, çünkü sen Ermenisin” diyor. Khloe, “Türkiye ilgili birçok düşüncem var. Çünkü Ermeniyim” diye devam ederken kafası karışan, soykırım iddialarını bilmediği anlaşılan kocası ise “Neyi kastediyorsun” diye soruyor. Türkiye’ye gitme konusunda ortak bir karar vereceklerini belirten Odom, eşinin Türkiye ve Ermenistan arasında barış sözcüsü olabileceğini söylüyor.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?