BATMAN LIVE

Bu yıl belki de en güzel süprizlerle dolu doğumgünü yaşadım. Çocukluk arkadaşım, canım kardeşim Eda doğum günüm için birbirinden şeker hediyelerinin yanında beni San Jose de HP Pavilionda Batman Live show’una getirdi. Aslında Warner Bros Consumer Products DC Entertainment ve Water Lane Productions ortak yapımı Batman Live’i nasıl tanımlayabileceğimi bile bilmiyorum. Tiyatro oyunu mu desem müzikal mi desem sirk mi desem üç boyutlu film mi desem yok yok dördü bir yerde demek daha uygun.

Ancak emin olduğum tek bir şey var dün binlerce kişi  7 den 70’e Batman olmuştu. Erken bir Hallowen havası esiyordu stadyumda, herkes anlaşmışçasına kostümlerle gelmişti. Bebek ve yaşlı batmanlar, catwomanlar kol geziyordu ortalıkta.

Şovu nasıl tarif edebileceğimi bilmiyorum izlemeniz lazım. Şov yetişkinlere, gençlere ve çocuklara hep birden hitap ediyor.

Batman Live de 42 oyuncu ve sirk eğitimi almış akrobatlar rol alıyor.  Şovun esas kahramanları Batman ve Robinin yanında Joker, Catwoman, Riddler, Harley Quinn, Poison Ivy ve Penguen karaketerleri de showda rol alıyorlar. 3 boyutlu sahne, koca LED video duvarı, özel tasarım kostümler, özel yapım Batman Arabası  (Batmobile), Joker Balonu her şey göz kamaştırıcı ve nefes kesiciydi.

Doğrusu Batman Dark Knight Rises’ı izlerken uykum gelmişti ve arka koltukta uyuyanlar görmüştüm. Batman Live ile Batman’i tekrar sevdim.

Batman Live 27 – 30  Eylül 2012 arasında Los Angeles’ta Staples Center’da gösterime girecek.

Biletler 29 dolar ile 79 dolar arasında değişiyor. Hem biletleri hem de ayrıntılı bilgiyi şovun sitesinden bulabilirsiniz. Site adresi  http://www.batmanlive.com/#tour/

Ben Los Angelesta tekrar gideceğim. Siz de sakın kaçırmayın keyifli seyirler.

Seda Gayretli / San Jose
[email protected]

 

Önceki haberStaten Island’da Türk kahvesi gecesi
Sonraki haberKobe İstanbul'dan ayrıldı
Trabzon Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okudu. 2004 yılında Hollanda da uluslarası kurgusal dava yarışmasında 3 takım arkadaşıyla Türkiyeyi temsil etti. Fakülte yıllarında AUHF`nin geleneksel mizah dergisi Ceride-i Kantar da yazdı ve karikatürler çizdi. 2006 yılında mezuniyetinden hemen sonra İstanbula taşınarak İstanbul Barosuna kaydolarak İstanbul Üniversitesinde özel hukuk ana bilim dalında yüksek lisansa başladı. 2009 Nisan ayına kadar değişik uluslarası burularda danışmanlık ve avukatlık yaptı. 2009 Nisan ayında devlet bursuyla New Jerseyde 3 aylık hızlandırılmış dil kürsünün akabinde 2009 Eylülde UCLA School of Law da LL. M. mastera başladı. Masterini tamamladıktan sora bir süre sonra yine Türkiyede şirket avukatlığı yaptıktan sora tekrar Amerikaya dönerek Golden Gate University School of Law da doktora eğitimine başladı. Tez aşamasına geçtikten sonra Amerikada bir büroda staj yaptıktan sonra İsviçrede 6 ay süresince Birleşmiş Milletler Fİkri Haklar Örgütü için wipo lex projesinde Türkiye dahil olmak üzere 7 diğer ülkenin hukuk databaşını hazırladı. Fikri haklar, temiz enerji hukuk, teknoloji transferi ve medeni hukukla ilgilenmektedir. Yüzme, basketbol ve atletizm lisansı sahibidir ayrıca 3 yıl yüzme hocalığı yapmıştır. Akıcı İngilizce, orta düzeyde Almanca başlangıç seviyesinde Fransızca, Rusça ve Arapça bilmektedir.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?