Battlefield şokunda son perde

EA Games, yaşadığı Battlefield hüsranı sonrasında bir kez daha açıklama yapmak zorunda kaldı.

Electronic Arts’ın şubat ayında iOS cihazlar için yayınladığı Battlefield: Aftershock, birkaç gün önce, EA Games’in isteği üzerine AppStore’dan geri çekildi. Bu ücretsiz FPS oyununun çok sayıda performans hatalarıyla ve bug’larla dolu olduğudan çok sık bahsediliyordu.

EA Games, oyunu düzlterek tekrar yayınlayacaklarını söylese de, ortalıkta Battlefield: Aftershock’un tamamen iptal edildiği söylentileri ciddi biçimde dolaşmaya başladı. İşte bu söylentiler EA Games’i bir hayli rahatsız etmiş olacak ki, oyun hakkında yeni açıklama yapma ihtiyacı duydular. Yapılan açıklamaya göre Battlefield: Aftershock’un iptal edilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Geliştiriciler, oyun üzerinde yoğun biçimde çalışıyorlar ve oyun, çok yakında App Store’a geri dönecek. Ama o zamana kadar, oyunu indirenler, oynamaya devam edebilecek.

Ücretsiz bir oyun olmasına rağmen EA Games’in bu oyuna bu kadar önem vermesinin sebebi, tabi ki adına kara leke sürdürmemek… Bakalım iOS’un Battlefield’i, ilk hüsranın ardından, güçlü bir biçimde geri dönebilecek mi?. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?