Bedelli askerlik ücretine düzenleme geliyor

Bedelli askerlik ücretine düzenleme geliyor.

Yurt dışındaki bedelli askerlik ücretinin yüksek olduğunu ve bu konuda yeniden bir düzenleme yapılacağını söylendi.

Bedelli askerlik ücretine düzenleme geliyor

AK Parti Bursa Milletvekili, Milli Savunma Komisyonu Üyesi ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Grubu temsilcisi Tülin Erkal Kara, yurt dışındaki bedelli askerlik ücretinin yüksek olduğunu ve bu konuda yeniden bir düzenleme yapılacağını söyledi.

Milletvekili Kara,

Mecliste iki komisyonun yanı sıra Milli Savunma Komisyonu Üyesiyim. O komisyonda 3 bayan milletvekiliyiz. Diğer bütün bireyler erkelerden oluşuyor.

Belki şaşıracaksınız ama şimdi aslında ben de yurt dışında bedelli askerliğe son derece karşıyım. Yurt dışındaki bu bedelin düşmesi için elinden gelen yapanlardan biriyim. Nedenine gelince bu bedelin gerçekten son derece yüksek olduğu.

Sayın bakanımızı da iletildi. Yurt dışında son öğrendiğim olaylar gerçekten çok üzücü. Çünkü vatandaşlarımızın bir çoğu da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkmak üzereler. Bu gerçekten benim üzülerek karşılayacağım bir durum.

Elimizden gelen bütün çalışmayı yapacağız ve o rakamın düşeceğini söyleyebilirim. Burada yeniden bir düzenleme olacak. Avrupa’daki gençlerimiz bu konuda müsterih olsunlar. Yeter ki, Türk vatandaşlığından çıkmasınlar. Gerçekten aksi durum olur ise biz çok üzülürüz.

Emin olun ki, bu konuda kesin bir düzenleme geleceği müjdesini vermek istiyorum.” dedi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?