Bekçilik sınavı heyecanı: Bekçilik sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bekçilik sınavı bugün gerçekleşiyor. Saat 10:00’da başlayan bekçilik sınavının giriş belgeleri yaklaşık 10 gün önce MEB tarafından yayınlandı. Bekçilik sınavı heyecanının tamamlanmasıyla bekçilik sınavı sonuçları bekleyişi başlayacak. İşte bekçilik sınavı hakkında merak edilen detaylar…

Bekçilik sınavı bugün yurdun birçok ilinde gerçekleştiriliyor. Bekçi adayları merakla bekçilik sınavının sonuçlarının ne zaman yayınlanacağını bekliyor. Bekçilik yazılı sınavının yapılacağı iller ise İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Çorum, Sivas, Gaziantep, Elazığ, Erzurum, Batman belirlendi. Adaylara sınavda 100 soru yöneltilecek ve 120 dakika süre verilecek.

BEKÇİLİK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik yazılı sınavı için adaylar sınavın gerçekleştirildiği 20 Ekim tarihinden 2 gün sonra 22 Ekim’de sınav soru ve cevaplarına Polis Akademisi Başkanlığı resmi sitesi üzerinden ulaşabilecek. Bekçilik yazılı sınav sonuçları ise 7 Kasım tarihinde yine Polis Akademisi Başkanlığı resmi sitesi üzerinden adaylara duyurulacak.

İSTİHDAM EDİLMEK İÇİN SINAVI GEÇMEK ŞART

Emniyet Genel Müdürlüğünün merkez teşkilatı tarafından yapılacak ilk sınavda başarılı olanlar, ihtiyaç duyulan bölgelerde görevlendirilecek. Valilikler tarafından alımı yapılan ve eğitimleri il emniyet müdürlüklerince verilen çarşı ve mahalle bekçilerine ilişkin yönetmelik değişikliği, 2 Mart 2018’de yürürlüğe girmiş, bekçi alım ve eğitim yetkileri Polis Akademisine aktarılmıştı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?