Beklemeli mi beklememeli mi

Yeni bir PC ya da cep alacaksınız… Peki ama Windows 8 ve Android 5.0’ı beklemeli misiniz?

Bu sene piyasaya sürülmesi beklenen Windows 8, tabletleri, laptop’ları ve melez cihazları bir araya getirmeyi amaçlıyor. Google’ın ise Windows 8 ile beraber çalışabileceği iddia edilen Android 5.0 üzerinde çalıştığı söyleniyor. Peki bu durumda 2012’de ne yapmalıyız?

Lenovo’nun CES’de ortaya çıkan “Yoga” adındaki laptop konsepti, bir klavyeye ve dokunmatik ekrana sahip. Hemen hemen 360 derece katlanabilen klavyesiyle Yoga, böylece bir tablete dönüşebiliyor. Bir Lenovo yetkilisine göre konsepti Windows 7 ile uyumlu, ancak bizce Yoga’nın dokunmatikleri temel alan tasarımı tam Windows 8’e göre.

Bugün bir mağazaya giderek dokunmatik özelliklere sahip olmayan uç nokta bir laptop veya ultrabook satın alabilirsiniz, ancak birkaç ay sonra Yoga veya benzer bir Windows 8 sistemi ortaya çıktığında pişman olabilirsiniz. Aynı durum, Android için de geçerli. Son dedikodulara bakarsak, “Jelly Bean”i sadece iki ay daha beklememiz gerekiyor. Dolayısıyla yeni teknolojilere hemen sahip olmayı sevenler, bugün yeni bir cihaz satın almak yerine beklemeyi tercih edebilirler.

Tercih yine de size ait. Microsoft’u ve Google’ı sonsuza kadar beklemek istemiyorsanız, bugün satın alacağınız bir ürün de sizi son derece memnun edebilir.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?